Które pokrycie dachowe jest lepsze – gont czy papa?

papa termozgrzewalna

Wybór pokrycia dachowego, to będzie nie lada zadanie, szczególnie wtedy, jeżeli pierwszy raz zabieramy się za tego rodzaju pracę osoby zorientowane w temacie, będą doskonale wiedzieć, jakie mają preferencje i które materiały będą się nadawać na ich dach. Amatorzy muszą zainteresować się poradnikami.

Dlaczego papa termozgrzewalna może się sprawdzić?

Oczywiście wszelkie prace budowlane, czy też jakieś niezbyt duże remonty będą wymagać od nas organizacji całego przedsięwzięcia. Najpierw musimy się zastanowić nad tym, jakiego rodzaju pokrycie dachowe posiadamy i które rozwiązania będą tu najlepsze. Wiele osób oczywiście, gdy wejdzie na dach swojego garażu albo domu, to stwierdza, że występują tu najróżniejsze nierówności i w zasadzie nie wiemy jak rozpocząć taki remont. Czy wybrać papę, czy też gont bitumiczny? Na pewno w takich okolicznościach wiele osób jedzie po prostu do sklepu i kupuje specjalną masę, która nie będzie wymagać nawet rozgrzewania. Kładziemy wtedy jak najgrubsze warstwy w wybranych miejscach, ale czy to rzeczywiście jest dobre rozwiązanie? Niejednokrotnie takie opcje mogą się sprawdzać, ale pamiętajmy o tym, że jeżeli występują nierówności, to nie wszędzie dotrzemy z takim lepikiem i w efekcie nadal mogą się pojawiać przecieki. Gdy będzie wybrana papa termozgrzewalna, to na pewno jest to lepsze rozwiązanie. Jeżeli pokryjemy równo papą całą powierzchnię, to wtedy mamy gwarancję, że przynajmniej przez kilka lat będziemy mieli spokój i nie musimy się przejmować żadnymi remontami.

Wszystko zależy od dachu, jaki posiadasz

Trzeba też zdecydowanie stwierdzić, że obydwa rozwiązania są bardzo dobre, ponieważ w niektórych sytuacjach gont bitumiczny może się sprawdzić bardzo dobrze. Takie produkty wybiera się wtedy, gdy występują dachy o małym i dużym kącie nachylenia i mają nieskomplikowany kształt. Mamy tu zapewniony łatwy i bezproblemowy montaż no i oczywiście gwarantowana jest odporność na działanie grzybów. Do tego występuje bardzo duża izolacja akustyczna. Niestety gont bitumiczny charakteryzuje się łamliwością. Jeżeli z kolei jest wybrana papa termozgrzewalna, to trzeba tu jednak trochę dokładniej przygotować podłoże. Przede wszystkim trzeba zerwać starą papę i oczyścić bardzo dokładnie powierzchnię. Nie mogą tu występować żadne nierówności. W przeciwnym razie papa po prostu nie będzie odpowiednio przytwierdzona do podłoża. Następnie wystarczy wyposażyć się w palnik i podgrzewając podłoże stopniowo rozwijać rolkę. Nie są to skomplikowane czynności, a zatem mamy zagwarantowane profesjonalne pokrycie.