Kontener morski 20 – wymiary, zastosowanie, ładowność.

Transport międzypaństwowy ciężarówkami potrafi przynosić ogromne koszty. Chodzi nie tylko o koszty finansowe, ale również te czasowe. Na drogach panuje wiele ograniczeń, co do ich udźwigu. Oprócz tego, iż sama ciężarówka waży sporo, dodatkowy ciężar w postaci towaru może przekroczyć przepisowe normy. Musimy wówczas rozdrabniać towar na mniejsze części, które wprowadzają kolejne koszty i problemy logistyczne. Zamiast tracić czas, pieniądze i nerwy na transport lądowy, lepiej zmień go na morski. To o wiele prostsze rozwiązanie, odpowiednie dla najróżniejszego typu biznesów! Najpopularniejszą wersją do transportu międzynarodowego jest kontener morski 20, którego specyfikację poznasz poniżej.

Właściwości kontenerów morskich

Wszystkie kontenery morskie Seabox są tworzone z niezwykle wytrzymałej stali Cortan, która posiada wzbogacenie jeszcze o właściwości ochronne przed wszelakimi, nawet najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi. Podłoga kontenerów jest wyrównana i również wzmocniona, dzięki czemu załadunek towaru jest bardzo prosty i szybki, nawet przy najcięższych partiach. Powstaje ona ze sklejki o grubości 28 mm.

Kontener morski 20 to wersja stosowana najczęściej przy magazynowaniu i transporcie towaru. Jego wymiary w modelu podstawowym DC to 6058 mm długości, 2438 mm szerokości i 2591 mm wysokości. W wariancie HC (High Cube) kontener 20 został podwyższony, a jego wymiary to: 6058 mm długości, 2438 mm szerokości oraz 2896 mm wysokości. W obu przypadkach ładowność kontenerów wynosi ponad 28 tys. kilogramów. Kontener morski typu 20 może być załadowany aż pod sam sufit, dzięki czemu w pełni wykorzystujesz przestrzeń i możesz dokładnie zaplanować przewóz towarów.

Kontener morski 20 występuje również w wersji OT, czyli Open Top. OT oznacza otwarty dach, który zazwyczaj jest przykrywany plandeką. Ten sposób wykończenia kontenera może się okazać przydatny, jeżeli wiesz, że transportowany towar potrzebuje dużej przestrzeni na wysokość np. węgiel, złom, odpady. To najwygodniejsza opcja, jeżeli nie musisz planować rozmieszczenia towaru. Opcja ta jest również dobra, gdy musisz przetransportować ponadgabarytową maszynę bądź rośliny potrzebujące stałego dostępu do słońca.

Zastosowanie kontenerów morskich 20

Kontenery tego typu nie muszą służyć wyłącznie jako przestrzenie transportowe. Możesz z nich również zrobić magazyn, który dostawisz do budynku swojej firmy. Również w trakcie przeprowadzki mogą one posłużyć jako przechowywania mebli i innych rzeczy. Jeżeli przeprowadziłeś się do nowego domu i brakuje ci garażu, kontener morski jest również odpowiedzią na to!