Kolor czarny w naszych domach

Kolor czarny kojarzy się z tajemnicą, smutkiem, czarami, śmiercią i złem i jest symbolem smutku. Czarny jest także prestiżowy, autorytatywny, potężny, formalny i silny. Czerń często ma negatywne znaczenie (czarna śmierć, czarna dziura, czarna kula). Tych, których ulubionym kolorem jest czarny, mówi się, że są metodyczni, zamknięci w sobie, skryty i zaprzeczają sobie. Więc gdzie go wykorzystujemy do dekoracji naszych domów?

Zacznijmy od łazienki. Wyobraź sobie, że budzisz się i wchodzisz do pokoju z czarnymi ścianami i wyposażeniem. Czerń kojarzy się ze strachem, ciemnością, tajemnicą i śmiercią. Dlaczego miałbym chcieć mieć całkowicie czarną łazienkę? Pomalujmy ściany i szafki na biało, zainstaluj białe urządzenia, a jeśli lubisz czerń w swoim wystroju, jakieś czarne ręczniki nad regałami i czarny blat będą eleganckim akcentem. Dodaj wiszącą zieloną paproć w rogu i voila!

Kuchnia stanowi szczególne wyzwanie, ponieważ kolory szafek nie są łatwe do zmiany. Ten pisarz zaczynałby od wszystkich białych szafek, czarnych granitowych blatów i być może czarnych listew na oknach. Dodaj kilka czerwonych małych urządzeń, aby ożywić pokój. Niektóre uspokajające i relaksujące kolory to lawenda, jasnoszary, chłodny niebieski, szarawy niebieski, aqua, beżowy i jasnoróżowy. Użyj dowolnego z nich jako głównego koloru w salonie z czarnymi akcentami

Bardzo mała ilość czerni w jadalni z akcentami czerwieni jako wzmacniacza apetytu. Obraz białe ściany, białe zasłony, czerwony stół i krzesła. Zawieś czarne ramki do zdjęć i umieść czarny środkowy element na białym obrusie. Zakończ scenę przy czerwonym ustawieniu stołu.

Biuro domowe powinno być wyjątkowo lekko wykończone na czarno. Ponieważ nie ma się przygnębiającej atmosfery w miejscu pracy. Trudno się skoncentrować, kiedy ktoś jest w depresji lub czuje się „zamknięty”.

Ponieważ jeśli jego wiele negatywnych konotacji czarnych należy używać oszczędnie w pokoju dziecka, to tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu jest dużo naturalnego światła. Ten pisarz przypomina sobie pokój dziecka, który miał jedną ścianę pokrytą czarną kredową tablicą, którą dzieci mogłyby pisać do woli. Byłby to świetny sposób dla dzieci na zejście z etapu gryzmoły na ścianie, przez który przechodzi wiele z nich. Resztę pokoju można udekorować w jasnych, wesołych kolorach, takich jak żółty lub jasnozielony.
Salon jest miejscem, w którym chcemy się zrelaksować po męczącym dniu. Z pewnością nie chcemy czuć się przygnębionymi ani opłakanymi, jak w przypadku zbyt dużej ilości czerni. Niektóre uspokajające i relaksujące kolory to lawenda, jasnoszary, chłodny niebieski, szarawy niebieski, aqua, beżowy i jasnoróżowy. Użyj dowolnego z nich jako głównego koloru w salonie z czarnymi akcentami, takimi jak poduszki, ramki do zdjęć lub afgańskie, aby uzyskać atmosferę elegancji.

Czerń może być pocieszająca, jeśli zostanie użyta w sypialni. Może być duszący, jeśli użyje się go zbyt mocno na małej przestrzeni. I trzeba uważać, ponieważ zbyt dużo czerni przygnębia, a nastrój ciemnieje, a nawet wywołuje koszmary. Widziałem sypialnie z czarnymi sufitami i gwiazdami namalowanymi na sufitach. Jeśli lubisz czerń, można przypuszczać, że byłby to jeden ze sposobów na stworzenie poczucia, że ​​idziesz spać na świeżym powietrzu.

Wygląda na to, że czerń może być używana w wystroju każdego pomieszczenia, o ile jest stosowana w małych akcentach lub wykończeniach. W ten sposób może nadać elegancji każdemu pomieszczeniu.