Kolczyki do bogato zdobionej sukni ślubnej

kolczyki-do-bogato-zdobionej-sukni-slubnej

Ślub to jeden z ważniejszych dni w życiu każdej kobiety. Panie przeżywają go bardziej niż panowie. Przygotowują się do niego nawet przez kilka lat, planując kreację oraz pasujące do niej dodatki. Wszystkie elementy mają znaczenie dla panny młodej, dlatego tak ważne okazuje się dokładne zaplanowanie stroju. Warto pamiętać, że biżuteria powinna być dobierana do sukni, a nie odwrotnie. Podpowiadamy, jakie kolczyki kupić do bogato zdobionej kreacji.

Panna młoda powinna wyglądać pięknie, elegancko i jednocześnie subtelnie. Oczywiście musi zadbać o swój wygląd w dniu ślubu, ale warto pamiętać, że to nie rewia mody. Dlatego nie można przesadzać z ilością oraz strojnością dodatków. Najpierw skup się na wyborze idealnej dla siebie sukni ślubnej. Jeśli zdecydowałaś się na model bogato zdobiony, zastanów się nad odpowiednią biżuterią. Nie muszą to być wyroby najwyższej jakości. Najważniejsze, aby pasowały do kreacji i spełniały Twoje oczekiwania. Pracownik sklepu jubilerskiego Fugart mówi: Kolczyki zakładane w dniu ślubu powinny podkreślać urodę panny młodej oraz piękno sukni ślubnej. Muszą być więc dopasowane zarówno pod względem kształtu, jak i koloru do stroju. Dzięki temu całość będzie się świetnie prezentowała. Dobrym pomysłem jest skompletowanie dodatków nawet kilka tygodni przed ślubem. Pozostawienie tego na ostatnią chwilę może skutkować błędami w dobraniu biżuterii.

Jakie kolczyki wybrać do strojnej sukni ślubnej?

Pierwsza i najważniejsza zasada dobierania dodatków do sukni ślubnej mówi o tym, że co za dużo, to niezdrowo. Nie można przesadzać z ilością, a także strojnością biżuterii, zwłaszcza jeśli zdecydowałaś się na bogato zdobioną kreację. Do sukni z falbanami, kryształami czy innymi urozmaiceniami najlepszym pomysłem okazuje się dopasowanie prostych kolczyków. W takiej sytuacji można zrezygnować z naszyjnika czy bransoletki, w zależności od tego, jak wygląda suknia ślubna. Przesyt zdobień nie zostanie odebrany dobrze, dlatego bądź ostrożna w dopasowywaniu biżuterii.

Do bogato zdobionej sukni ślubnej pasują srebrne lub złote kolczyki, w zależności od koloru kreacji. Wybierając je, weź pod uwagę barwę swojej sukienki, ponieważ to ona w tym dniu jest najważniejsza. W pierwszej chwili każdy będzie zwracał uwagę właśnie na nią, ale to nie oznacza, że można zlekceważyć biżuterię, ponieważ wyroby jubilerskie stanowią dopełnienie stroju. Dzięki nim suknia prezentuje się jeszcze lepiej. Jeśli jest ona bogato zdobiona, postaw na proste, delikatne kolczyki. Mogą być wiszące, o ile nie zawierają dodatkowych zdobień. Świetnie sprawdzają się również niewielkie kolczyki wkręty, które znajdują się nad suknią i tym samym nie psują jej uroku, zwłaszcza jeśli góra kreacji jest bardzo zdobiona.