Jesienne sadzenie w ogrodzie

Czy istnieje bardziej wytrwały mit niż ten, który sprawia, że ​​wiosna jest jedyną porą lub prawie ogrodem? Z pewnością należy w tym czasie sadzić warzywa, zioła i rośliny jednoroczne. Ale jesień to bez wątpienia idealny czas na sadzenie, dzielenie i przenoszenie drzew, krzewów i bylin w ogrodzie.

Idealny sezon do sadzenia

Jesienią rozwój korzeni roślin jest u szczytu. W tym okresie, który waha się od początku zabarwienia liści do całkowitego opadnięcia liści, rośliny przygotowują się na nadejście zimy i rozwijają korzenie, wiele korzeni. Nad ziemią wygląda na początek końca, ale pod ziemią rośnie! Ponadto, niższe temperatury na koniec sezonu ograniczają utratę wody przez pot, co sprawia, że ​​podlewanie jest bardziej skuteczne.

Z tych powodów jesień jest tak dobrym czasem na sadzenie roślin uprawianych w pojemnikach lub w bryłkach owiniętych jutą: można je łatwo i szybko ustalić. Wstrząs transplantacyjny jest prawie zerowy.

Powinniśmy także podkreślić niesamowite zniżki oferowane przez centra ogrodnicze na koniec sezonu. Będziesz miał dostęp do pięknych dojrzałych roślin za ułamek ceny.

Kiedy sadzić jesienią?

Od momentu opadnięcia liści na ziemię rośliny wchodzą w okres uśpienia. Nie ma zatem problemu z obsługą roślin: śpią. Okres sadzenia można wydłużyć, dopóki nie będzie możliwe wykopanie łopaty w ziemi, to znaczy, gdy nadejdzie mróz.

Konserwacja kwietników jesienią

To dobre odzyskiwanie roślin jesienią wskazuje, że nadszedł czas, aby przesuwać źle ustawione krzewy i dzielić byliny, które stały się zbyt duże. Mała wycieczka po ogrodzie pozwoli ci zdobyć trochę drzew, krzewów i bylin, aby wypełnić puste przestrzenie lub stworzyć nowe kwietniki. Cóż za przyjemność powitać wiosnę dzięki nowym aranżacjom, które już są olśniewające!

Wiosna, z doskonałym czyszczeniem oraz z plantacjami jednorocznymi i warzywnymi, to pracowity czas w ogrodzie. Skorzystaj z jesieni, aby wyprzedzić następny sezon!