Jakie warzywa siać i kiedy

Myślałeś, że sadzimy wszystkie warzywa w tym samym czasie, pod koniec wiosny? Ale wcale nie! W przypadku zbiorów, które rozpoczynają się wcześnie i są odnawiane aż do śniegu, możemy rozsadzać sadzonki i przesadzać je przez kilka miesięcy!

Warzywa do siewu na wiosnę

Niektóre warzywa można wysiać bardzo wczesną wiosną, gdy tylko śnieg zniknie, a gleba będzie sucha, to znaczy na początku maja w wielu regionach, nawet jeśli nadal istnieje ryzyko mrozu (groszek) i szpinak) lub tydzień lub dwa później na warzywa nieco bardziej chłodne (buraki, marchewki i rzodkiewki). To także dobry czas na przesadzanie cebuli i sadzeniaków ziemniaka.

Warzywa do siewu w maju i czerwcu

Kiedy gleba się nagrzewa i nie ma już ryzyka mrozu, zwykle pod koniec maja (Montreal) lub w połowie czerwca (gdzie indziej), możesz siać w ziemi zimne warzywa (ogórki, kabaczek). , fasola, melony, kukurydza itp.). Również w tym okresie warzywa pozostawione w domu są przesadzane na plaster warzywny: bakłażan, kapusta i ich rodzice (papryka, pomidory, słodkie ziemniaki itp.).

Warzywa do siewu w lecie

Gdy rząd ogrodu warzywnego stanie się wolny, siej szybko rosnące warzywa, co nazywa się kolejnym siewem: sałata, rzodkiewka, , buraki, kolendra, koperek itp.

Warzywa do wysiewu pod koniec lata

W połowie sierpnia nadszedł czas, aby zasiać warzywa, które tolerują chłodne jesienne dni: szpinak, groszek, sałata,  marchew, buraki i kapusta jesienna. To także dobry czas, aby siać ząbki czosnku.