Jakie są zalety stosowania zabawek do kąpieli?

dziecko-w-wannie

Kąpiel małego dziecka zawsze jest dużym wyzwaniem dla rodziców. Dzieci bowiem zazwyczaj niezbyt chętnie podchodzą do tego obowiązku. Istnieją na szczęście sposoby i akcesoria, które pozwolą nam te proste czynności choć trochę ułatwić i usprawnić. Żeby dziecko z większą przyjemnością podchodziło do wieczornej kąpieli, warto jest mu po prostu tę czynność nieco uprzyjemnić. Doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie odpowiednich zabawek do kąpieli.

Zabawki i akcesoria, ułatwiające kąpiel małego dziecka

Kąpiel małego dziecka nie zawsze musi być tak prosta i przyjemna przynajmniej z dwóch powodów. Z jednej strony dziecko niekoniecznie lubi się kąpać i jest w trakcie tej czynności bardzo niespokojne, płaczliwe lub po prostu zaczyna się przy tym bronić. Z drugiej jednak nie zawsze sami rodzice wiedzą, w jaki sposób usprawnić tę czynność. Nie mając zbyt dużej wprawy w kąpieli małego dziecka, rodzic na pewno będzie miał problem z tym, żeby go uspokoić, dziecko może mu się też często wyślizgiwać z rąk, co sprawia, że kąpiel trwa niestety znacznie dłużej, niż żeśmy to wcześniej zaplanowali.

W takich sytuacjach, zanim zacznie się planować, jakie rodzaje zabawek, będą w stanie najbardziej uatrakcyjnić dziecku kąpiel, warto jest kupić także odpowiednie akcesoria do kąpieli dla niemowląt w postaci maty antypoślizgowej lub fotelika do kąpieli. Dzięki temu będzie nam po prostu znacznie łatwiej utrzymać dziecko lub niemowlaka w wodzie. Żeby uspokoić nieco dziecko podczas kąpieli, warto jest także wybrać odpowiednie gąbki i środki czystości. Powinny być one odpowiednio atrakcyjne dla malucha, czyli kolorowe i pachnące.

Jakie role może pełnić zabawa w kąpieli?

Zabawa podczas kąpieli to nie tylko sposób na ułatwienie sobie umycia dziecka i na zapewnienie mu przy tym odpowiedniej rozrywki. Wybrane przez rodziców zabawki do kąpieli mogą też sprawiać, że w jej trakcie dziecko będzie też mogło się dalej odpowiednio rozwijać. Więcej na ten temat opowiedział nam nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu z artykułami dla dzieci Forkids.pl:

W trakcie korzystania z zabawek do kąpieli dziecko ma możliwość przede wszystkim rozwijania swojej koordynacji oko-ręka. Oznacza to, że stosowanie odpowiednich zabawek do kąpieli ma wpływ na rozwój motoryczny dziecka. W trakcie kąpieli malucha można też wspierać jego rozwój poznawczy. W naszym sklepie dostępnych jest bardzo dużo rodzajów zabawek do kąpieli. Wystarczy tylko wybrać takie, które będą odpowiednie do wieku i do zainteresowań dziecka.

Jakie warto jest wybrać rodzaje zabawek do kąpieli?

Wybierając odpowiednie zabawki do kąpieli dla swojego dziecka, ma się obecnie faktycznie bardzo dużo możliwości. Od lat już bardzo popularnym ich rodzajem są zabawki gumowe, które będą unosiły się na wodzie i nie będą się pod jej wpływem niszczyły. Takie zabawki są dostępne w wielu różnych kształtach. Zapewnienie ich swoim dzieciom sprawi, że na pewno każda kąpiel będzie inna i dziecko z łatwością wybierze jej motyw przewodni. W trakcie takiej zabawy jedyną rzeczą, jaka będzie mogła dziecko ograniczać, będzie jego wyobraźnia. W ostatnich latach coraz większą popularnością zaczynają się też cieszyć specjalne książeczki do kąpieli. Tego typu akcesoria pełnią też funkcje zabawek edukacyjnych. Książeczki do wody są oczywiście w pełni wodoodporne. Zawierają w sobie wiele ciekawych dla dzieci informacji i obrazków. Niektóre ich rodzaje mogą też zmieniać pod wpływem wody kolor lub wydawać różne dźwięki.

Żeby zwiększyć radość dziecka z nadchodzącej kąpieli, warto jest mu ograniczyć dostęp do szczególnie lubianych przez niego zabawek do kąpieli i udostępniać mu je tylko podczas mycia. Wtedy dziecko nie tylko nie będzie nam sprawiało podczas kąpieli tak wiele kłopotów, ale także będzie samo chciało się wykąpać, tylko po to, żeby móc się jednocześnie pobawić.