Jakie regulatory stosuje się w chłodniach?

jakie-regulatory-stosuje-sie-w-chlodniach

Chłodnie to rozwiązanie stosowane w wielu branżach. Umożliwiają one przechowywanie produktów w odpowiednich warunkach. Niskie temperatury w takich pomieszczeniach świetnie nadają się między innymi do magazynowania zapasów artykułów spożywczych. Nierozłącznym elementem każdej chłodni są jednak regulatory. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas ich wyboru.

Rola regulatorów temperatury

Każdy produkt do zachowania swojej świeżości wymaga dostosowanej do tego temperatury. Dlatego właśnie regulatory umożliwiające zmianę temperatury w chłodni są kluczowym elementem podczas przechowywania artykułów spożywczych.

Precyzyjne regulatory sprawdzą się głównie w branży mleczarskiej, rolniczej oraz podczas przechowywania warzyw i owoców, gdzie zbyt wysoka lub niska temperatura może wpłynąć na jakość danego produktu.

Urządzenia te oprócz kontrolowania temperatury panującej wewnątrz chłodni mają za zadanie zmieniać przepływ powietrza oraz ustawiać moc dmuchaw chłodniczych. MAKOT to firma z bogatym doświadczeniem zajmująca się automatyzacją różnego rodzaju systemów w przedsiębiorstwach przy pomocy specjalnych regulatorów oraz sterowników. Są wśród nich również moduły dla chłodnictwa.

Czym kierować się podczas wyboru regulatorów do chłodni?

Ze względu na nieustanną potrzebę kontroli układów chłodniczych niezbędne jest wyposażenie ich w wysokiej jakości regulatory. Podczas ich wyboru zwróć uwagę na stopień szczelności obudowy, który zapewni poprawne działanie systemu nawet podczas najniższych temperatur.

Regulatory do sterylizatorów powinny być wyposażone w specjalne kontrolki, które odpowiadają za mierzenie jakości powietrza w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie zagwarantuje, że przechowywana przez Ciebie żywność jest wystarczająco zabezpieczona i żadne czynniki zewnętrzne nie wpłyną na jej jakość.

Magazynujesz duże ilości owoców lub warzyw? Zadbaj o to, aby regulatory w chłodniach umożliwiły dostosowanie temperatury do konkretnego gatunku. W ten sposób opóźnisz dojrzewanie owoców, a przy tym zachowasz ich wygląd oraz smak.

Regulatory nierzadko wykorzystuje się również podczas schładzania mleka. Modele do schładzalników mleka pozwalają na sterowanie mieszadłem, dzięki czemu mleko zachowa swoją świeżość oraz składniki odżywcze przez naprawdę długi czas. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na sterowniki zdalne lub ręczne.

Pamiętaj, że chłodnia powinna być wyposażona w regulatory, które są łatwe w użyciu oraz w pełni bezpieczne, a korzystanie z nich w żaden sposób nie zagrażało przechowywanym produktom.