Jakie kosmetyki nadają się do maskowania plam pigmentacyjnych?

jakie-kosmetyki-nadaja-sie-do-maskowania-plam-pigmentacyjnych

Przebarwienia skóry to różnej wielkości plamy o jaśniejszym lub ciemniejszym zabarwieniu niż karnacja. Są one skutkiem procesu starzenia się lub nadmiernej ekspozycji na słońce. Mogą wynikać również z zaburzonej gospodarki hormonalnej. Na ich powstawanie wpływa np. podwyższony poziom melaniny. Pozbycie się przebarwień jest trudnym i długotrwałym procesem. Dowiedz się więc, jak skutecznie je zamaskować kosmetykami!

Korektor do zadań specjalnych

Jeśli nie można usunąć przebarwień, warto próbować je zatuszować. W tym celu stosuje się np. odpowiednie korektory. Pomagają one ujednolicić koloryt skóry i zamaskować niedoskonałości. Każdy rodzaj przebarwienia wymaga zastosowania różnych korektorów. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • korektor fioletowy – maskuje przebarwienia w ciepłych, pomarańczowo-brązowych tonach,
  • korektor żółty – tuszuje plamy o chłodnych, brązowo-szarych oraz fioletowawych odcieniach,
  • korektor zielony – jest świetny w przypadku zaczerwienień.

Odpowiedni korektor nakłada się pod podkład. Dobrą skutecznością cechują się tzw. kamuflaże, a więc gęste korektory o mocno kryjących pigmentach. Niejako stapiają się one z odcieniem skóry. Jak wskazują specjaliści sklepu beautynova.pl, warto wcześniej zastosować lekki krem nawilżający.

Podkład na przebarwienia

Makijaż, który ma przykryć przebarwienia, powinien opierać się na dobrym podkładzie. Dobrze maskujący kosmetyk musi być lekki. Nie może tworzyć na twarzy maski, nie może jej obciążać. Podkład kryjący przebarwienia powinien tuszować niedoskonałości skóry przez minimum 8 godzin. Zwróć uwagę, by był w pełni bezpieczny dla skóry.

Dobrze, aby zawierał składniki wspierające nawilżenie skóry. Warto zatem wybrać taki, który zawiera kwas hialuronowy. Należy się dobrze zastanowić nad podkładem z olejkami eterycznymi. Mogą one bowiem mogą skracać trwałość preparatu. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się kosmetyk kolorowy w formie płynnej.

Co ważne, podkład musi być dobrany do typu skóry. Inny będzie odpowiedni w przypadku skóry suchej, inny dla cera jest tłusta. Niezmiernie ważny jest naturalny odcień kosmetyku. Warto nakładać go za pomocą lekko zwilżonej gąbeczki kosmetycznej. Taka aplikacja sprawi, że uniknie się nadmiaru podkładu na twarzy.

Poza dobrym makijażem, osoby z przebarwieniami powinny unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Warto osłaniać problematyczne partie ciała, by nie potęgować problemu przebarwień. Zasada ta musi być stosowana przez cały rok, nie tylko w okresie wiosennym i letnim. Mocne słońce świeci również zimą.