Jakie gadżety warto mieć podczas wakacji z dzieckiem?

łóżeczko turystyczne

Sezon wakacyjny wkrótce się rozpocznie, dlatego już teraz warto zacząć kompletować potrzebnych rzeczy. Łóżeczko turystyczne to absolutny numer jeden, który umożliwia komfortowy spoczynek dla malucha nawet w bardzo wymagających warunkach. Oprócz tego trzeba pomyśleć także o rozrywce.

Czego potrzebuje dziecko w trakcie podróży?

Planując wyjazd wakacyjny, podróż stanowi zdecydowanie mniej komfortową część, którą jednak trzeba przetrwać, aby po jechaniu do celu gromadzić piękne wspomnienia w towarzystwie całej rodziny. Wygodny zagłówek jest bardzo przydatny w trakcie podróży, gdyż umożliwia komfortowy sen. Głowa nie rusza się w każdą stronę, co sprawia, że zarówno dzieci, jak i dorośli mogą podróżować spokojnie i bez uciążliwego płaczu. Zagłówek doskonale otula kark i podtrzymuje głowę, dlatego sprawdza się podczas jazdy samochodem, pociągiem, a nawet samolotem. Dostępne są także osłonki mocowane do zagłówka stanowiące pasy bezpieczeństwa, które zabezpieczają przed obtarciami.

Stolik podróżnika to rozwiązanie, które przydaje się kilkuletnim dzieciom, gdyż umożliwia rysowanie, układanie puzzli, zabawę lalkami czy nawet spożywanie posiłków. Rodzice muszą wykazać się kreatywnością, szczególnie w trakcie długiej podróży, a stolik zdecydowanie ułatwia zadanie.

Lusterko umożliwiające obserwację dziecka sprawdza się zarówno dla młodszych, jak i starszych podróżników. Nie trzeba zatrzymywać pojazdu, żeby sprawdzić, co się dzieje z maluchem. Taki gadżet przydaje się nie tylko w trakcie długich podróży, ale jest używany również w codziennym życiu.

Organizer do samochodu przyda się rodzicom, którzy kochają swoje dzieci i pragną zapewnić im najlepszą rozrywkę, ale cenią także porządek. Organizer jest wyposażony w kieszenie umożliwiające przechowywanie zabawek, przekąsek czy napojów. W pierwszych miesiącach organizer przydaje się do przechowywania pampersów, chusteczek i jedzenia pure.

Jakie gadżety przydają się na miejscu?

Łóżeczko turystyczne to jeden z podstawowych gadżetów zabieranych na wyjazd wakacyjny. Maluchy nie tylko w nim śpią, ale łóżeczko turystyczne jest wygodnym i bardzo bezpiecznym miejscem do zabawy. Wystarczy, że rodzice włożą do niego ulubione zabawki i maluch może bawić się zarówno w pokoju hotelowym, jak i nad basenem, a rodzice mogą delektować się pięknymi widokami czy ciepłą poranną kawą.

Termoizolacyjne opakowanie przydaje się zarówno latem, jak i zimą, dzięki czemu rodzice mogą podawać maluchowi napoje czy jedzenie w odpowiedniej temperaturze. Opakowanie wyposażone we wkład chłodzący doskonale zabezpiecza w trakcie upałów, czyli pociecha pije chłodną wodę czy mus owocowy, a zimą maluchy mają zapewnioną ciepłą zupkę czy herbatkę. Opakowania są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego pomieszczą także śliniaczki czy łyżeczki.

Udane wakacje wymagają dobrego planowania, dlatego przewijak podróżny jest szczególnie przydatny i pozwala zmienić pampersa w każdym miejscu bez ryzyka zabrudzenia samochodu czy konieczności korzysta z publicznych toalet. Przewijak podróżny można nawet rozłożyć na trawie czy plaży i, dlatego przydaje się bezustannie. Najbardziej zaawansowane modele zostają wyposażone w dodatkowe kieszonki, w których mogą znaleźć się mokre chusteczki, pampersy, krem do pielęgnacji czy inne potrzebne rzeczy.

Warto mieć pod ręką także wygodny i miękki kocyk, którym otula się malucha w trakcie podróży. Przydaje się on także w trakcie nocy spędzanych w domku czy hotelu, gdyż można wyścielić nim łóżeczko turystyczne.