Jaki jest zakres usług nowych przychodni medycznych w Łodzi?

Tak jak w każdym innym mieście, również w Łodzi można znaleźć szereg placówek, które zajmują się dbaniem o zdrowie swoich pacjentów. Jedne placówki są po wielu latach remontowane, inne zaś powstają zupełnie od zera – jedną z takich przychodni, jest Bałuckie Centrum Medyczne, które to otworzy swoją działalność już 20 stycznia 2022 roku.

Nie wszystkie przychodnie w Łodzi świadczą usługi w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Prywatne centra medyczne na ogół utrzymują się same, oferując przy tym nowoczesne metody leczenia, a największą ich zaletą jest to, że nie trzeba długo czekać na swoją kolej po umówieniu wizyty. Ponadto dysponują one wysoko wykwalifikowanymi specjalistami, co przekłada się na znacznie wyższy poziom opieki medycznej, niż ma to miejsce w publicznych placówkach.

Oferta prywatnych przychodni w Łodzi często jest poszerzana, centra medyczne są otwarte do bardzo późnych godzin, a co za tym idzie, pacjenci mają możliwość umówienia wizyty w dogodnym i najbardziej pasującym im momencie. W skład podstawowej oferty wchodzą często dietetyka – z której coraz częściej korzysta coraz więcej osób; fizjoterapia – siedzący tryb życia sprawia, że większość osób ma problemy z poruszaniem się na co dzień; psychoterapia – szczególnie pomocna w depresji i stanach lękowych; oraz medycyna estetyczna – która sprawia, że niedoskonałości stają się doskonałościami.

Misja i wizja łódzkich przychodni

Podczas gdy publiczne przychodnie często bagatelizują i przekładają wizyty swoich podopiecznych, prywatne centra medyczne dbają o to, aby do takich sytuacji nie dochodziło. Ich misją, która przyświeca im podczas gdy wykonują codzienne obowiązki, jest dbanie o sprawność fizyczną i psychiczną tych wszystkich pacjentów, którzy z jakiegoś powodu nie byli w stanie dostać się do przychodni oferującej swoje usługi w ramach NFZ.

Nowe przychodnie w Łodzi są bardzo dobrze dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a specjalistyczne usługi medyczne świadczą profesjonalni lekarze specjaliści. Najwyższy standard świadczonych usług medycznych przekłada się również na jakość zabiegów i diagnostyk. Lekarze specjaliści nie ignorują żadnych objawów u swoich pacjentów, co niekiedy ma miejsce w publicznych placówkach medycznych.

Kompetencje prywatnych lekarzy specjalistów

W publicznych placówkach, które świadczą swoje usługi w ramach kontraktu z NFZ, nierzadko obserwuje się liczne zaniedbania. Pacjenci spotykają się między innymi z takimi, niepokojącymi zjawiskami, jak np. brak wrażliwości lekarza prowadzącego, dezinformacja, brak zainteresowania i wnikliwości ze strony lekarza lub pielęgniarki, nierzetelność w prowadzeniu dokumentacji medycznej, a nawet ignorancję i utrudniony – lub całkowity brak – kontakt z przychodnią.

Do prywatnych przychodzi możemy dodzwonić się, już za pierwszym sygnałem. Lekarze prywatnych przychodni łódzkich mają dostęp do nowoczesnego sprzętu oraz najnowocześniejszych metod leczenia. Ponadto pacjenci mają dostęp do strony internetowej przychodni, bez której niewiele można w dzisiejszych czasach zdziałać.

Wiele jest zalet publicznych przychodni, ale to właśnie prywatne centra medyczne stoją na pierwszej pozycji w dbaniu o jakość życia i zdrowie Polaków.