Jak zbudowane są mobilne zbiorniki na paliwo?

zbiornik-na-paliwo

Mobilne zbiorniki na paliwo cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród właścicieli dużych gospodarstw, ale też rolników, którzy prowadzą prace na kilkudziesięciu hektarach. Wynika to z faktu, iż w większości gospodarstw jest wykorzystywany olej napędowy. Chcąc zaoszczędzić, właściciele decydują się na jego hurtowy zakup. Wymaga to jednak odpowiedniego przechowywania paliwa. Jak są zbudowane mobilne zbiorniki na paliwo?

Mobilny zbiornik na paliwo – charakterystyka

Mobilne zbiorniki na paliwo są świetnym rozwiązaniem dla właścicieli pojazdów rekreacyjnych lub osób, które w swojej pracy wykorzystują maszyny spalinowe. Tym, co je wyróżnia, jest duża pojemność – w ofercie firmy FHU MiM Mariusz Mańkowski znajdują się modele mieszczące 55 bądź 110 litrów paliwa. Dzięki temu raz napełniony zbiornik umożliwia kilkukrotne tankowanie pojazdów bądź sprzętu.

Zbiorniki na paliwo zostały zaprojektowane tak, by zapewniać użytkownikowi maksymalny komfort wykorzystywania ich w terenie. Wyposażono je w kółka, które umożliwiają zabranie ich w dowolne miejsce. Całość uzupełnia uchwyt, który ułatwia nie tylko przewożenie zbiornika, ale też jego podnoszenie. Pojemnik ma również korek odpowietrzający, koła i wsparcie stopy. Całość uzupełniają pompa ręczna, wąż tłoczny oraz nalewak manualny. Dzięki temu tankowanie pojazdów, kosiarek, jak i innych urządzeń nie sprawia problemu, bez względu na miejsce, w którym się odbywa.

Dlaczego warto zainwestować w mobilne zbiorniki na paliwo?

Korzystanie z mobilnych zbiorników na paliwo sprawia, że gdy nagle zajdzie potrzeba uzupełnienia baku, nie trzeba podjeżdżać na stację benzynową ani prosić o dowiezienie kanistra. Pomimo dużej pojemności tych akcesoriów, ich właściciel może bez problemu kontrolować ilość oleju wlanego do pojazdu czy urządzenia. W efekcie pozwalają one wygenerować oszczędności.

Warto zaznaczyć, że mobilne zbiorniki na paliwo są wykonane z wysokiej jakości materiałów i są odporne na szkodliwe działanie promieniowania UV czy innych czynników zewnętrznych. Prosta konstrukcja nie tylko ułatwia ich wykorzystywanie na miejscu, ale też transportowanie. Cechę tę szczególnie doceniają rolnicy – nie muszą zawracać pojazdów rolniczych z pola, by zatankować. To pozytywnie wpływa również na ograniczenie przestojów i przyśpieszenie prac.

Sporym minusem zbiorników na paliwo może być ich cena – może on kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że wysokiej jakości modele służą przez wiele lat, a dzięki generowanym oszczędnościom koszty ich zakupu szybko się zwracają.