Jak wygląda i kiedy warto zdecydować się na zabieg HIFU?

Jak wygląda i kiedy warto zdecydować się na zabieg HIFU?

Kosmetologia estetyczna to wybawienie dla kobiet zmagających się z przykrymi skutkami upływu czasu. Utrata jędrności skóry, objawy starzenia się lub problemy z nadmierną ilością tłuszczu? W takim przypadku warto skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów, które pomogą zniwelować nieakceptowane elementy urody. Terapia HIFU to jeden z nowocześniejszych liftingujących zabiegów medycyny estetycznej. Wykonuje się go z wykorzystaniem ultradźwięków, dzięki czemu jest niezwykle skuteczny oraz nie wymaga użycia narzędzi chirurgicznych. Jako bezpieczna i względnie komfortowa terapia, HIFU stało się jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w przypadku problemów z wiotką skórą.

Kosmetologia estetyczna to wybawienie dla kobiet zmagających się z przykrymi skutkami upływu czasu. Utrata jędrności skóry, objawy starzenia się lub problemy z nadmierną ilością tłuszczu? W takim przypadku warto skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów, które pomogą zniwelować nieakceptowane elementy urody.

Terapia HIFU to jeden z nowocześniejszych liftingujących zabiegów medycyny estetycznej. Wykonuje się go z wykorzystaniem ultradźwięków, dzięki czemu jest niezwykle skuteczny oraz nie wymaga użycia narzędzi chirurgicznych. Jako bezpieczna i względnie komfortowa terapia, HIFU stało się jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w przypadku problemów z wiotką skórą.

HIFU, czyli poprawa jędrności skóry już w jednym zabiegu

Wśród zabiegów medycyny estetycznej zastosowanie ultradźwięków wyróżnia się dużą skutecznością w krótkim czasie. Wykonanie serii strzałów skutkuje powstawaniem mikrouszkodzeń i pobudzeniem skóry do intensywnej regeneracji. Zabieg HIFU jest polecany dla osób, które chcą uniknąć widocznych ranek i nakłuć.

Procesy wywoływane podczas zabiegu mają miejsce w warstwach podskórnych, co zapewnia lepszą rewitalizację i gwarantuje brak bolesnych śladów pozabiegowych. W efekcie wykonania terapii powstają nowe włókna kolagenowe i skóra staje się wyraźnie zregenerowana. Intensywna odbudowa tkanek powoduje, że cera odzyskuje jędrność i gładkość.

Na jakie problemy zabieg okazuje się skuteczny?

Z możliwości HIFU chętnie korzystają pacjentki zmagające się z nieestetyczną wiotkością skóry oraz innymi problemami starzenia się. Terapia jest skuteczna na eliminację zmarszczek, wizualne odmłodzenie twarzy, podkreślenie linii żuchwy, a także zmniejszenie worków pod oczami.

HIFU wykorzystuje się również w modelowaniu sylwetki i pozbywaniu się tłuszczu z kłopotliwych obszarów. Poddając się zabiegowi HIFU można z łatwością wyeliminować na długi czas wszystkie efektu upływu czasu i objawy utraconej elastyczności skóry. Ze względu na skuteczność w eliminacji blizn i ubytków, terapia jest również polecana dla osób, które nie są zadowolone z gładkości swojej skóry, bądź mają pozostałości po trądziku.

Terapia HIFU od podszewki, czyli jak wykonuje się zabieg

Na przystąpienie nawet do jednego z bezpieczniejszych zabiegów należy zdecydować się świadomie i wybierając odpowiednią klinikę. Przed poddaniem się terapii jest przeprowadzone badanie lekarskie, które polega na wykluczeniu potencjalnych przeciwwskazań.

Zabiegu nie mogą wykonywać kobiety w ciąży, ani osoby z przewlekłymi chorobami i stanami zapalnymi skóry. Właściwa terapia HIFU polega na wykonywaniu strzałów za pomocą głowicy na określonym obszarze ciała. Wprowadzone w drgania komórki skóry nagrzewają się, co powoduje koagulację oraz powstawanie pęcherzyków powietrza.

Zjawisko sprawia, że warstwa podskórna ulega uszkodzeniom i następuje produkcja nowego kolagenu. Wszystko to prowadzi do skutecznego odmłodzenia skóry i nadania jej wyjątkowej elastyczności oraz jędrności.

Nowoczesne urządzenia HIFU – skuteczny lifting twarzy bez skalpela

Gabinety medycyny estetycznej wykorzystują profesjonalny sprzęt, za pomocą którego szybko i praktycznie bezboleśnie wykonuje się zabieg. Jednym z bardziej znanych i cenionych modeli jest profesjonalne urządzenie HIFU marki Medika.

W zależności od oczekiwanych przez pacjenta efektów, za pomocą sprzętu można działać na różnych głębokościach skóry. Nakłucia wykonywane na płytkim poziomie przywracają jędrność skórze i regenerują, zaś głębokie powodują rozbijanie tłuszczu i sprawdzą się w modelowaniu sylwetki.

Wybierając salon kosmetologii estetycznej, warto zdecydować się na profesjonalne centrum z nowoczesnym sprzętem. Terapia HIFU wykonana za pomocą dobrego jakościowo urządzenia będzie sprawnie wykonanym i w pełni bezpiecznym procesem.

Długość utrzymywanie się efektów i pielęgnacja po zabiegu

Pełna regeneracja po zabiegu HIFU zajmuje około 2-3 miesięcy, a efekty utrzymują się nawet do 2 lat. To duża skuteczność i należy tutaj podkreślić, że w zachowaniu rezultatów pomoże odpowiedni styl życia. Po zabiegu warto skupić się na zdrowej diecie i pielęgnacji, unikając używek oraz używając mocnych filtrów UV.

Zagwarantuje to, że efekty utrzymają się długo i umożliwi cieszenie się młodym wyglądem przez kolejne miesiące. Efekt HIFU jest naturalny i trwały, gdyż terapia nie zakłada wprowadzania pod skórę żadnych preparatów i wykorzystuje biologiczne możliwości skóry do regeneracji.

Biorąc pod uwagę nieinwazyjność zabiegu, bezpieczeństwo oraz uzyskiwane rezultaty, HIFU jest jednym z zabiegów, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę szukając odpowiedniej terapii liftingującej.