Jak urządzić butik, aby skutecznie przyciągał klientów?

projektywystawsklepowych

Wyposażenie sklepu odzieżowego tak, aby przyciągał klientów i podnosił zyski ze sprzedaży, to zmora ich właścicieli, która nieraz spędza im sen z powiek. W czasach, w których konkurencja jest bardzo silna i trzeba walczyć o każdego klienta, liczą się najdrobniejsze szczegóły i dobrze przemyślana aranżacja sklepu. W tym artykule podpowiadamy, jak powinno wyglądać wyposażanie butiku, które pozwoli osiągnąć zamierzone efekty biznesowe.

Witryna – wyposażanie sklepu, które przyciąga uwagę

Witryna sklepowa to wyposażenie sklepu odzieżowego, które przykuwa uwagę w pierwszej kolejności i stanowi wizytówkę każdego butiku. Dlatego powinny znaleźć się w niej estetyczne i spójne z całością sklepu meble, takie jak gondole, dekoracje, przedmioty czy manekiny, które prezentują najciekawszą kolekcję oraz informują o promocjach. Jest to niezwykle ważne miejsce, ponieważ to dzięki niemu klient w ciągu 5 sekund decyduje się na wejście do sklepu i zapoznanie się z jego ofertą lub też odchodzi do konkurencji.

Wyposażanie sklepu odzieżowego w strefie wejścia

Wejście to strefa, w której znajduje się klient po przekroczeniu progu sklepu. Jego odpowiednia aranżacja zadecyduje, czy postanowi on zapoznać się z reszty oferty, czy też prędko opuści sklep. W tej części powinien znaleźć się asortyment butiku, który w sposób estetyczny i przejrzysty eksponuje ubrania oraz poinformuje o nowościach lub promocjach.

Wyposażenie butiku, czyli idealne meble do sklepu z odzieżą

Przestrzeń butiku powinna być zaplanowana rozsądnie i z pomysłem. Niezbędne wyposażenie sklepowe stanowią w nim regały z wieszakami, wieszaki wolnostojące, gondole ekspozycyjne i lady sklepowe. Najlepiej wybrać meble dopasowane do stylu i motywu przewodniego butiku. Jeśli jest to sklep luksusowy idealnym wyborem będą eleganckie meble drewniane. Z kolei, jeśli zależy nam, aby wyposażenie butiku było nieco bardziej nowoczesne ze szczyptą ekstrawagancji doskonale sprawdzą się meble będące połączeniem drewna i metalu. Dobre wyposażenie butiku stanowi również odpowiednie oświetlenie. Aby idealnie wyeksponować ubrania, można wybrać lampy, które dają światło maksymalnie zbliżone do światła naturalnego. W stylowym butiku można także postawić na ciepłe i lekko przytłumione światło, które wprowadzi intymną przytulną atmosferę.

Projekt mebli do sklepu odzieżowego od profesjonalistów – gwarancja jakości i najlepszych rozwiązań

Zamiast kupować gotowe wyposażenie sklepu odzieżowego w postaci mebli dostępnych w popularnych sklepach, warto postawić na indywidualny projekt mebli do sklepu odzieżowego. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wyposażenie butiku będzie skrojone na miarę możliwości lokalu oraz wedle oczekiwań strategii marki. Projekt mebli sklepowych obejmuje również planowanie niestandardowych wymiarów mebli wyposażonych w dodatkowe półki czy haczyki, które zwiększają funkcjonalność każdego z nich.