Jak skutecznie walczyć z rozstępami na ciele?

Z rozstępami miał do czynienia w swoim życiu właściwie każdy z nas. Są to defekty skórne, które można opisać jako poprzeczne pręgi, pojawiające się najczęściej na brzuchu, udach, pośladkach, a u kobiet także na piersiach. Mogą jednak powstać właściwie w każdym miejscu na ciele.

Olejek różany i inne domowe sposoby na rozstępy

Mamy szansę poradzić sobie samodzielnie z rozstępami, jednak tylko wtedy, gdy odpowiednio szybko zareagujemy na ich powstanie. Należy więc pamiętać, że rozstępy pojawiają się najczęściej wtedy, gdy szybko schudniemy lub przytyjemy, a także w okresie dojrzewania, przy bardzo intensywnym wzroście. Rozstępy dotykają także bardzo wiele kobiet w ciąży. W takich sytuacjach należy zatem być szczególnie czujnym. Powstawanie rozstępów często jest związane z delikatnym swędzeniem miejsca, w którym się pojawiają. Jeśli więc odczuwamy takie objawy, warto sprawdzić, czy na naszej skórze nie pojawiają się różowe pręgi. Tak rozstępy wyglądają w początkowej fazie – wtedy możemy podziałać na nie domowymi sposobami. Bardzo dobrze sprawdzą się w tym temacie różnego rodzaju kremy na rozstępy, szczególnie takie, które w swoim składzie zawierają kolagen. Doskonale podziałają także olejki, takie jak na przykład olejek różany. Możemy kilka jego kropel dodać do ulubionego balsamu i w ten sposób masować skórę, na której pojawiły się rozstępy. Olejek różany ma właściwości wybielające, a więc z powodzeniem możemy użyć go także na przykład na twarz, gdzie często pojawiają się przebarwienia potrądzikowe. Intensywny masaż i „wklepywanie” olejku bądź też kremu z nim połączonego sprawi, że rozstępy staną się jaśniejsze, aż w końcu nie będą widoczne.

Jak pozbyć się zaawansowanych rozstępów?

Rozstępy w zaawansowanym stadium nie mają różowego koloru. Jeśli na swoim ciele zauważysz białe bądź zbliżone do cielistych pręgi, oznacza to, że rozstępy się zabliźniły. Często mylnie stwierdzamy, że skoro rozstępy stają się blade, to znikają. Jest jednak wręcz przeciwnie – wówczas następuje faza utrwalania się ich. Na tym etapie niestety olejek różany czy inne domowe sposoby nie pomogą – nie będziemy w stanie samodzielnie takich rozstępów rozjaśnić. Jeśli stanowią one dla nas prawdziwy kompleks i bardzo chcemy się ich pozbyć, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. W walce z zaawansowanymi rozstępami pomóc mogą nam takie zabiegi jak na przykład mezoterapia, mikrodermabrazja czy laseroterapia. Najczęściej konieczne jest wykonanie całej serii zabiegów, aby móc cieszyć się widocznymi i zadowalającymi nas efektami. Dzięki nim nasza skóra stanie się bardziej napięta, elastyczna, głęboko nawilżona, a ponadto rozstępy staną się dużo mniej widoczne. Warto jednak pamiętać, aby regularnie sprawdzać stan naszej skóry i kontrolować, czy nie pojawiają się na niej świeże rozstępy, a dzięki temu szybko reagować. Jest to dużo oszczędniejsza opcja, gdyż seria zabiegów w profesjonalnym gabinecie kosmetologa z pewnością uszczupli znacznie nasz portfel.