Jak odbudować zniszczone paznokcie po hybrydzie?

Z manicure hybrydowego korzysta wiele kobiet, ponieważ tradycyjny lakier nie trzyma się na paznokciach zbyt długo, a odpryski lakieru na paznokciach wyglądają nieestetycznie. Hybryda wydaje się idealnym rozwiązaniem na piękne paznokcie, lecz czasem płytka paznokciowa ulega zniszczeniu.

Dlaczego metoda hybrydowa może niszczyć paznokcie?

Jeśli manicure hybrydowy został wykonany profesjonalnie, nie powinien uszkadzać płytki paznokciowej. Duże znaczenie ma również metoda zdejmowania paznokci- niewłaściwy sposób usuwania hybrydy, najczęściej prowadzi do zniszczenia płytki. Niekiedy płytka zostaje za bardzo spiłowana, przed położeniem hybrydy, dlatego paznokcie po usunięciu jej, mogą być znacznie osłabione. Poza tym nigdy nie należy usuwać lakieru hybrydowego na siłę, ponieważ najpewniej w takim przypadku płytka paznokciowa zostanie zniszczona.

Zdarza się jednak, że pomimo prawidłowego wykonania manicure hybrydowego oraz profesjonalnego usunięcia lakieru, paznokcie stają się osłabione i nie nadają się do ponownego nałożenia lakieru hybrydowego. Niestety substancje chemiczne działają czasem w taki sposób, że niektóre kobiety zauważają negatywne strony manicure hybrydowego, w postaci zniszczonych paznokci. Wtedy przyda się dobra odżywka do paznokci i inne zabiegi odbudowujące zniszczoną płytkę.

Jak odbudować paznokcie po hybrydzie?

Gdy paznokcie są cienkie, miękkie, rozdwajają się, łamią, oznacza to, że potrzebna jest dobra odżywka do paznokci, która je wzmocni i odbuduje. Powinna to być odżywka, która zawiera witaminy A i E, proteiny, jedwab, glicerynę i różnego rodzaju olejki. Wapń jest składnikiem pożądanym przy zniszczonych paznokciach po zdjęciu hybrydy. Dobra odżywka do paznokci zawiera większość ważnych składników do odbudowania zniszczonych paznokci.

Gdy zastanawiasz się jak odbudować paznokcie po hybrydzie rozważ manicure japoński, który nie tylko regeneruje płytkę, ale także sprawia, że paznokcie błyszczą się perłowym blaskiem i wyglądają dzięki temu efektownie. Aby uzyskać długotrwały efekt, należy wykonywać manicure 2-3 razy w ciągu miesiąca.

Jak odbudować paznokcie po hybrydzie naturalnymi metodami wzmacniania

Warto wcierać w paznokcie różne olejki, może to być nawet oliwa z oliwek. Poza tym skuteczne będą wcierki z olejku rycynowego, olej z pestek winogron lub olej kokosowy, a także masło shea. Sprawdzi się także kąpiel żelatynowa dla dłoni, która utwardzi rozdwajające się i kruche paznokcie. Aby usunąć plamy po lakierze lub przebarwienia paznokci, najlepiej wymoczyć paznokcie w soku z cytryny rozcieńczonym w wodzie.