Jak myć okna bez smug?

Mycie okien, choć nie wydaje się być specjalnie skomplikowaną czynnością, w rzeczywistości może sprawić wiele trudności, zwłaszcza podczas upalnych dni. Promienie słońca obnażają wszystkie smugi i zabrudzenia, dlatego trzeba zwrócić na nie szczególną uwagę w trakcie czyszczenia. Firmy, które specjalizują się w usługach tego typu wykorzystują profesjonalny sprzęt, dzięki czemu cały proces przebiega znacznie szybciej i sprawniej. O czym warto pamiętać w trakcie mycia?

Kiedy jest najlepsza pora na mycie okien?

Jedną z najważniejszych kwestii jest wybranie odpowiedniego dnia. Okna należy myć o właściwej porze, przy sprzyjającej pogodzie. Zdecydowanie nie warto wybierać słonecznych dni, gdyż w takim przypadku trzeba liczyć się z szybszym parowaniem wody z powierzchni szyb. W konsekwencji, na ich powierzchni pozostają zacieki i ślady po kroplach. Złym pomysłem jest również mycie okien w trakcie mroźnych dni. Taka pogoda niesie ze sobą ryzyko zamarzania cząsteczek wody na szybie. Najlepsze rezultaty osiągniemy gdy jest pochmurno lub gdy promienie słońca nie padają bezpośrednio na okna.

Sprawdzone rady, które ułatwią czyszczenie

Aby cały proces przebiegał sprawnie, ważne jest posiadanie odpowiednich akcesoriów i narzędzi. W co warto się zaopatrzyć?

  • Niezwykle przydatne są ściereczki z mikrofibry, dzięki którym można uzyskać szyby bez smug. Miękki materiał skutecznie radzi sobie ze zbieraniem brudu. W tym przypadku nie trzeba też korzystać z detergentów, gdyż wystarczy sama czysta woda.
  • Jeśli zależy nam na przyspieszeniu procesu mycia, warto zainwestować w ściągaczkę oraz myjkę. Wiele osób nie chce używać chemicznych środków. W takim przypadku można wykorzystać np. roztwór wody i octu. Przy mocniejszych zabrudzeniach przydatna będzie także skrobaczka. Resztek wody pozbędziemy się dzięki ściągaczce.

Warto pamiętać, że mycie okien należy rozpocząć od wyczyszczenia framug i ram. Dzięki temu unikniemy ponownego przeniesienia zabrudzeń na szyby.

Zapraszamy: mycie okien Wrocław