Jak dopasować catering do preferencji dietetycznych?

jak-dopasowac-catering-do-preferencji-dietetycznych

Catering dietetyczny, czyli dieta pudełkowa, to coraz popularniejsza forma odżywiania. I nic w tym dziwnego, ponieważ pozwala jeść smacznie i zdrowo bez konieczności planowania posiłków i spędzania długich godzin w kuchni. Aby dieta pudełkowa przyniosła zamierzone rezultaty, niezbędne jest jednak dopasowanie jej do własnych potrzeb. Dowiedz się, jak dostosować catering do swoich preferencji dietetycznych.

Odpowiednia kaloryczność

Pierwszym etapem wyboru cateringu dietetycznego jest obliczenie swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Możesz to zrobić za pomocą specjalnego kalkulatora, podając płeć, wiek, wzrost, poziom aktywności fizycznej, masę ciała oraz cel, który chcesz osiągnąć: utrzymać obecną wagę, zrzucić zbędne kilogramy czy nabrać masy mięśniowej. Jeśli nie masz pewności, jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, skontaktuj się z działem dietetyki firmy cateringowej. Specjalista w zakresie żywienia pomoże Ci w doborze diety o odpowiedniej kaloryczności.

Upodobania smakowe i restrykcje żywieniowe

Każdy z nas ma inne upodobania smakowe. Na szczęście dziś firmy cateringowe oferują wiele wariantów diet pudełkowych odpowiadających preferencjom i restrykcjom żywieniowym różnych osób. Jeśli nie jesz mięsa, możesz zdecydować się na dietę wegetariańską, a jeśli nie spożywasz żadnych produktów odzwierzęcych, wybierz dietę wegańską. W ofertach cateringów dietetycznych znajdziesz też między innymi diety pudełkowe bez ryb i owoców morza, o ograniczonej ilości węglowodanów czy zwiększonym udziale białka.

Firmy cateringowe coraz częściej oferują także jadłospisy przeznaczone dla osób, które wykluczają pewne produkty z diety w wyniku choroby, alergii lub nietolerancji pokarmowej. Dzięki temu odpowiednią dla siebie dietę pudełkową mogą zamówić osoby nietolerujące glutenu, chore na celiakię, cukrzycę typu II czy niedoczynność tarczycy. Dietetycy pracujący w firmach cateringowych dbają o to, aby każda z diet była odpowiednio zbilansowana i dostarczała wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Opcja wyboru posiłków i dieta indywidualna

Jeśli chcesz samodzielnie decydować, co będziesz jeść każdego dnia, część firm cateringowych oferuje taką opcję. Jedną z nich jest catering dietetyczny Kukuła Healthy Food, w którym codziennie możesz wybierać od 3 do 7 posiłków spośród 20 rodzajów dań oraz zamawiać dodatkowe potrawy dla swoich bliskich. Jeśli masz specyficzne wymagania żywieniowe i żadna z propozycji firm cateringowych Ci nie odpowiada, wcale nie musisz rezygnować z diety pudełkowej – możesz zdecydować się na dietę indywidualną. Dietetyk skomponuje dla Ciebie indywidualny jadłospis z uwzględnieniem wszelkich niezbędnych wytycznych.