Jak dobrać zasłony?

Pomiar zasłon jest niezbędny do uzyskania prawidłowego dopasowania i upewnienia się, że wyglądają najlepiej, gdy są zamontowane w Twoim hotelu. Jest wiele rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakładaniu zasłon – oto pomoc.

Taśma metalowa zapewnia najlepszą dokładność pomiaru zasłon i zawsze należy pamiętać o pomiarze szerokości karnisza, a nie samego okna. Ten słup powinien zostać zamontowany nad oknem o około 6 cali przed wykonaniem pomiaru. Powinny być szersze niż okno o 6-8 cali.

Najprawdopodobniej będziesz chciał, aby zasłony zbierały się na środku, gdy są zamknięte, aby zapewnić, że światło zostanie zablokowane. Oznacza to, że powinieneś zezwolić na dwukrotną szerokość karnisza w przypadku kurtyn taśmowych i dodać dodatkowe 2,5 cala do pomiarów na szynie. Dzięki temu Twoja kurtyna nie przepuszcza światła, a także pozwala na lepszą izolację.

Wysokość

Wysokość zasłon jest również bez wątpienia ważna, a wybór wykończenia zależy od Ciebie. Zasłony o długości parapetu zwykle kończą się około 6 cali poniżej okna, co pomaga zapobiegać skrzypieniu światła przez krawędzie. Jeśli zależy Ci na zasłonach o długości podłogi, powinny one znajdować się ½ cala nad ziemią, aby zapobiec problemom z brudem i kurzem oraz zasłonami ciągnącymi się po podłodze.

Kurtyny taśmowe mierzą długość ucha karabinu na słupie. W takim przypadku weź pod uwagę zakładkę i pamiętaj, aby upewnić się, że karnisz znajduje się na wysokości, która jest wystarczająco wysoko nad oknem, aby uwzględnić długość zakładki.

W przypadku zasłon z oczkami wymagają one otworu na zasłonę, więc zmierz to. Dla tych, którzy mają grzejniki pod oknem, upewnij się, że zasłona kończy się na wysokości 3 cali poniżej zasłony, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca, aby ciepło krążyło po pokoju.

Podszewki

Ważna jest również podszewka zasłon, choć większość z nich ma podszewkę z bawełny, ale jeśli chcesz mieć inną podszewkę z jakiegokolwiek powodu, tj. Zasłony zaciemniające itp. – możesz to również stworzyć. Czarne podszewki są idealne dla małych dzieci i śpiących w ciągu dnia. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku hoteli, ponieważ wiele osób podróżuje za granicę i wymaga snu w ciągu dnia. Podszewki termiczne są kolejną alternatywą i są idealne do celów izolacyjnych.

Nagłówki kurtyny

Istnieje również wiele nagłówków kurtyny do wyboru. Nagłówek plisowany ołówkiem jest najczęstszy, podczas gdy plisowana szczypta i nacięcie kieszonkowe oraz nagłówek oczkowy są praktycznymi i dekoracyjnymi nagłówkami na zasłony. Istnieje również wiele innych nagłówków, które można dodać do zasłon, w tym zawiązania, łupy i ogony – to twój wybór, ale dlaczego nie zapytać.

Zasłony mogą być trudne do zmierzenia, jednak gdy znajdziesz odpowiednie, możesz rozkoszować się różnicą, jaką wprowadzają do Twojego pokoju.