Jak dobrać okulary?

okulary_55

Wiele lat temu jedynym zadaniem okularów był pozytywny wpływ na wzrok osoby, która je nosi. Bardzo szybko okazało się jednak, że poza tym mogą też pełnić funkcję doskonałego i stylowego uzupełnienia stroju, które doskonale pasuje kolorem do ubioru lub typem do fryzury. Jak więc dobrać okulary do swojego wyglądu?

Dobór okularów nie jest trudny

Podczas zakupów często decydujemy się na różnego rodzaju kolorowe oprawki i kształty, które według nas dobrze do nas pasują. Dlaczego na jednej głowie lepiej wygląda jeden typ okularów, a na innych drugi? O wszystkim decyduje kształt naszej twarzy. Nie jest więc prawdą, że najlepszym wyborem będą zawsze te, które są najdroższe, a do ich kupienia potrzebna jest nawet pożyczka bez bik.

Kształt twarzy decydującym czynnikiem przy wyborze okularów

Na początku należy sprawdzić, jaki kształt twarzy posiadasz. Fachowcy wyróżniają kilka ich rodzajów — owalne, trójkątne, okrągłe i prostokątne. Do każdego z nich preferowane są inne okulary, dlatego ważne jest fachowe i precyzyjne określenie kształtu twarzy. Jak to zrobić? Można oczywiście skorzystać z porady eksperta, który przy użyciu specjalistycznych narzędzie zbada to na podstawie ułożenia oczu, skroni, brody i szczęki.

Jakie okulary do twojej twarzy?

Jeśli znasz już kształt swojej twarzy, przyszła pora na dobór odpowiedniego rodzaju okularów. Najbardziej uniwersalna okazuje się owalna. Pasują do niej praktycznie wszystkie typy oprawek, dlatego podczas zakupów nie musimy bać się o to, że cena zwali nas z nóg i potrzebna będzie pożyczka bez bik.

Nieco trudniejsze zadanie czeka cię, jeśli masz twarz okrągłą. W takim wypadku musisz szukać oprawek typu kocie oczy, które nadają efekt wyszczuplenia. Zależnie od twojej fryzury pasować mogą również oprawki prostokątne.

Trzecim typem kształtu twarzy jest trójkąt. Wymaga on okularów o odwrotnej charakterystyce, czyli jak najokrąglejszych, które za cel mają zmniejszenie szerokości skroni. Kanciastych oprawek lepiej również unikać, mając twarz prostokątną. Pożądane w takim wypadku są okulary typu aviator, a także wszystkie rodzaje okrągłe i owalne. Warto też pamiętać, że kształt twarzy nie jest jedynym wyznacznikiem, do którego warto dobierać oprawki. Najważniejsze jest to, by dobrze się w nich czuć, a wówczas ich wygląd zejdzie na dalszy plan.