Jak czyścić kabinę prysznicową? Najlepszy płyn do mycia kabin prysznicowych – TOP3

plyn-do-mycia-kabin-prysznicowych

Kabina prysznicowa to rozwiązanie, które ma naprawdę sporo zalet. Niestety, mimo iż doceniamy ją za możliwość szybkiego umycia się, bez konieczności wchodzenia do wanny, jest ona stosunkowo trudna i wymagająca, gdy na tapet bierzemy jej sprzątanie. Poza tym, że czyszcząc kabinę musimy dokładnie wyszorować każdą szczelinę i zakamarek, musimy też wyczyścić szybę, która odgradza nasz prysznic od łazienki. To właśnie w tym miejscu pojawia się problem! Szyby prysznicowej nie jesteśmy w stanie umyć klasycznym płynem do mycia szyb. Osadzający się na niej kamień z wody, resztki mydła i innych kosmetyków tworzą warstwę, do usunięcia której niezbędny jest specjalistyczny płyn do mycia kabin prysznicowych. Jaki wybrać, by szybko i sprawnie pozbyć się osadu z szyby? Zostańcie z nami do końca. Z chęcią podzielimy się z Wami naszymi ulubieńcami.

Regularne mycie kabiny prysznicowej to klucz do sukcesu!

Zanim przejdziemy do podpowiedzenia Wam, jaki płyn do mycia kabiny prysznicowej powinniście wybrać, zacznijmy od podstaw i uświadomienia sobie, że kluczem do czystego prysznica jest jego regularne mycie. Cieńszą warstwę osadu będzie nam zdecydowanie łatwiej usunąć. Jak mówi stare polskie przysłowie – lepiej zapobiegać niż leczyć. W tym przypadku również. Lepiej regularnie usuwać niewiele osadu niż potem martwić się jak usunąć go mnóstwo. Podczas regularnego sprzątania prysznica pamiętajcie o kilku aspektach. Oto one!

  • Zrezygnujcie z chemii gospodarczej, która może porysować Wam kabinę. Ostre pasty z dodatkiem drapiących elementów, mleczka z drobinkami i inne – gdy mamy do czynienia z szybą, nie są najlepszym pomysłem.
  • Nie myjcie szyby od kabiny prysznicowej drapakami, szczotkami i ostrymi zmywakami. One również będą rysować szkło. Zdecydowanie lepszą opcją jest mikrofibra oraz ściągaczka do wody, dzięki której usuniecie jej nadmiar z szyby, bez jej uszkadzania.
  • Po każdym prysznicu dokładnie spłukujcie brodzik oraz szybę. W ten sposób usuniecie resztki kosmetyków, sprawiając tym samym, że osad na szybie będzie zdecydowanie mniejszy, a dobry płyn do mycia kabin prysznicowych w mig sobie z nim poradzi.

plyn-do-plukania-zebow(1)

Jaki płyn do mycia kabin prysznicowych wybrać? Ranking TOP3

  1. Spray Cilit Bang Kamień i Brud, czyli popularny i skuteczny środek do zlewów, prysznicy, wanien, szyb, toalet. Usuwa osadzające się kamień i osad w kilka chwil, dzięki czemu po kilkunastu minutach sprzątania możecie cieszyć się idealnie posprzątaną i pachnącą łazienką.
  2. Tytan, czyli aktywna piana do mycia kabin prysznicowych dostępna w hurtowniach chemicznych za około 6 złotych. Tani, maksymalnie skuteczny i bardzo wydajny produkt. Jeśli na Waszą kabinę nie działa nic, co do tej pory przetestowaliście, gwarantujemy – on sobie poradzi!
  3. Lawendowy płyn do mycia łazienek i kabin prysznicowych od ORO to wysoka, niemiecka jakość w niskiej cenie. Za litr produktu zapłacicie w hurtowni chemicznej niewiele ponad 12 zł. Zdecydowanie warto. Produkt jest wydajny, pięknie pachnie, a co najważniejsze – świetnie radzi sobie z uporczywym osadem oraz kamieniem na drzwiach od kabiny prysznicowej.