Jacuzzi – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jacuzzi – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeśli do tej pory uważałeś, że jacuzzi jest dostępne tylko w hotelach czy na basenach to najwyższy czas zmienić takie podejście. Ten luksus możesz mieć we własnym domu albo ogrodzie. W trakcie wyboru wanny z hydromasażem sprawdź kluczowe parametry, a będziesz z niej korzystać latami.

Jak kupić dobre jacuzzi?

Jeszcze przed zakupem jacuzzi upewnij się, że masz go gdzie umiejscowić. Sprawdź plan swojego domu, zwróć uwagę na kwestie techniczne, a przede wszystkim jego konstrukcję. Jest to bardzo istotne, gdyż wanna z bąbelkami sporo waży, ale dochodzi do tego również masa wody i użytkowników. Ciężar liczy się w tonach, a nie kilogramach. Oznacza to, że strop musi zostać wzmocniony (często stosuje się dodatkowe wsporniki). Jeśli planujesz zamontować jacuzzi w ogrodzie, nie masz tego problemu. Zadbaj jedynie o odpowiednio przygotowane podłoże – najlepiej sprawdzi się taras.

Kształt jacuzzi to pierwszy czynnik, który zasługuje na Twoją uwagę. Ten parametr warunkuje liczbę osób mogących korzystać z wanny. Dodatkowo ma wpływ na estetykę całego pomieszczenia. Jedną z najczęściej polecanych fim oferujących jacuzzi jest  https://meadowgroup.pl, znajdziesz tam między innymi ciekawe modele w kształcie kwadratu albo prostokąta. W modelach kwadratowych pomieścisz do 4 osób, a z kolei w prostokątnych znacznie więcej, co oczywiście wymaga od Ciebie zaangażowania większej powierzchni. Wybierając kształt, weź pod uwagę wymiar pomieszczenia i sposób korzystania z jacuzzi.

Rodzaj hydromasażu to kolejny czynnik, o którym nie możesz zapomnieć. Kiedy pragniesz urządzić miejsce odpoczynku dla siebie i najbliższej rodziny najlepszym wyjściem okaże się proste jacuzzi z nieskomplikowanym hydromasażem. Z kolei, gdy zależy Ci na poprawie stanu zdrowia, zdecyduj się na profesjonalną wersję. Unikatowy program wellness to propozycja rekomendowana dla osób w każdym wieku. Jacuzzi daje gwarancję relaksu i intensywnego masażu całego ciała. Co ciekawe, to doskonała alternatywa dla fizjoterapeuty.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując jacuzzi?

Decyzja o stworzeniu mini SPA we własnym domu to doskonały pomysł. Ważnym czynnikiem, który również weź pod uwagę, jest materiał użyty do produkcji. Na uwagę zasługuje obudowa zewnętrzna, która rzuca się w oczy w pierwszej kolejności. Doskonałym wyborem jest drewno. Z kolei wewnątrz jacuzzi powinien znajdywać się dobrej jakości wytrzymały plastik. Taki wybór charakteryzuje się odpornością i nie zniszczy się nawet w trakcie regularnego użytkowania.

Cena jacuzzi to kolejny czynnik, którego nie można pominąć. Oczywiście im wyższa kwota, tym więcej dodatkowych funkcji ma wanna z masażem. Koniecznie wybierz model ze wbudowanym panelem sterującym. Stacja rozrywki to ciekawy dodatek. Sprawdź, czy wybierany model ma ozonator oraz wygodne poduszki, które ułatwią relaks.

Zdajesz sobie sprawę, że jacuzzi to zakup na wiele lat, dlatego dokładnie sprawdź wszystkie parametry, upewnij się, że wanna z hydromasażem spełnia wszystkie Twoje oczekiwania i pasuje do wnętrza domu albo do ogrodu. Dzięki jacuzzi możesz codziennie zaznawać relaksujących kąpieli i odpoczywać z całą rodziną albo znajomymi.