Idealne pieluszki wielorazowe na lato

Idealne pieluszki wielorazowe na lato

Jako przyszli, albo dopiero początkujący rodzice musimy odpowiednio się przygotować i odpowiednio przeanalizować ważne kwestie dotyczące opieki nad naszym dzieckiem.

Jako przyszli, albo dopiero początkujący rodzice musimy odpowiednio się przygotować i odpowiednio przeanalizować ważne kwestie dotyczące opieki nad naszym dzieckiem.

Wracając do treści artykułu, najważniejszymi kwestiami jest to czym się nasze dziecko żywi, w jaki sposób i w jakich warunkach śpi oraz w co jest ubrane. W tym artykule zajmiemy się ostatnią z tych spraw, lecz nie w co ubiera się starsze dziecko a dzieci małe, noszące jeszcze pieluchy.

I właśnie na pieluchy zwrócimy uwagę. Ponieważ zaczął się sezon letni i dalej on trwa, powinniśmy rozważyć jakie pieluchy nadają się dla naszych pociech na ten czas.

Pieluchy jednorazowe czy wielorazowe?

Często porównywane do siebie są pieluchy jednorazowe i wielorazowe pod wieloma względami. Prowadzone są dyskusje, które się bardziej opłacają, które lepiej wpływają na dziecko, które są bardziej ekologiczne, a które wygodniejsze w użyciu.

Pod wieloma względami wygrywają pieluszki wielorazowe – są bardziej ekologiczne, ponieważ nie wyrzucamy kilku pieluch dziennie do śmieci. To również bardziej opłacalne rozwiązanie – nie musimy wydawać pieniędzy na ciągłe nowe pieluchy, za to kupujemy kilka porządnych pieluch wielorazowych.

Oczywiście pieluchy wielorazowe wymagają więcej pracy ze strony rodzica – trzeba je porządnie prać i odkażać. Na szczęście obecnie jest wiele środków pozwalających skuteczne pranie pieluszek wielorazowych.

Pielucha wielorazowa – komfort i bezpieczeństwo

Zajmijmy się komfortem jaki oferują pieluchy dla naszej pociechy. Pierwszym najważniejszym aspektem jest to, jak pielucha układa się na bioderkach dziecka. W większości przypadków bardziej komfortowe ułożenie posiada pielucha wielorazowa, dodatkowo możemy dostosować rzepy lub guziki do wielkości naszego dziecka, co jest bardzo przydatne, dlatego że nie wszystkie dzieci mieszczą się w standardowy rozmiar pieluchy.

Kolejną sprawą są alergie. Wiele dzieci je posiada. Mogą być one uczulone na składniki z których wykonane są pieluszki. Najczęściej dzieje się to, przy zmianie marki lub rozpoczęciu używania pieluch jednorazowych.

Niestety, ale jednorazowe pieluszki w większości przypadków zawierają niezbyt dobre dla skóry czy układu wydalniczego dziecka substancje. Na przykład w nowoczesnych modelach pieluszek jednorazowych znajdziemy substancje zamieniające mocz w żel.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że substancja ta jest wyjątkowo szkodliwa dla układu wydalniczego naszego dziecka. Dodatkowo do produkcji pieluszek jednorazowych używa się sporej ilości chloru, który przy codziennej i długiej styczności z ciałem naszej pociechy może uczulać.

Na szczęście w pieluchach wielorazowych nie znajdziemy takich substancji, ponieważ robione są one jak zwyczajne ubrania, najczęściej z bawełny, która w żadnym przypadku nie jest szkodliwa.

pieluszki-wielorazowe

Unikanie otarć i odparzeń

Następną ważną kwestią jest kwestia obcierania i odparzeń. W lato jest to problem dotyczący wielu rodziców. Jeśli zdecydujemy się używać pieluszek jednorazowych to prawdopodobnie jest i to nasz przyszły problem. Możemy się od niego uchronić na dwa sposoby.

Pierwszy, to bardzo częste zmienianie pieluszek jednorazowych, by ochronić dziecko od powyższych skutków. Drugą opcją jest zakup wielorazowej pieluszki. Wiele osób może pomyśleć, że przecież pieluszki działają tak samo więc jak to jest, że pieluszka wielorazowa jest bardziej skuteczna i mniej szkodliwa.

Wyjaśnienie jest proste – pieluchy wielorazowe zrobione są z naturalnych włókien – bawełny lub wełny merynosowej. Bawełna i wełna to materiały, które oddychają, czyli przepuszczają powietrze przez swoją strukturę, dzięki czemu nie tworzą się odparzenia.

W kwestii otarć spowodowanych noszeniem pieluszek, wielorazowe również są znacznie bezpieczniejsze – łatwiej jest dobrać odpowiedni rozmiar pieluchy dla dziecka. Dodatkowo musimy ją odpowiednio zapinać, żeby uniknąć otarć spowodowanych przesuwaniem się pieluszki.

Podsumowując, lepszym wyborem pośród pieluszek na lato są pieluszki wielorazowe, najlepiej wykonane z materiałów takich jak bawełna czy wełna.

Źródło: https://rodzinaeko.pl