Hel – noclegi na cyplu

Hel – apartamenty nad morzem widziane z lotu ptaka

Polskie wybrzeże to kraina różnorodności – każdy typ urlopowicza znajdzie tu coś dla siebie. Dla jednych będzie to dzika przyroda i oddech od ludzi, dla innych wręcz przeciwnie – wir zabawy i tłumy imprezowiczów. Obie frakcje doskonale odnajdą się na Półwyspie Helskim – ten długi i wąski pas lądu mieści trzy gminy, z których najciekawszą jest Hel. Noclegi w tej miejscowości spełnią oczekiwania chyba wszystkich, którzy chcą spędzić wspaniały czas nad Morzem Bałtyckim.

Hel – apartamenty otoczone przez morze

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia Hel, jest jego unikatowa lokalizacja. Mierzeja Helska, na szczycie której się znajduje, mierzy tylko 3 km szerokości. To sprawia, że jeśli w ofercie znajdziesz informację „noclegi nad morzem”, jest duża szansa, że faktycznie do Bałtyku będziesz mieć zaledwie kilka kroków. Hel apartamenty to doskonały wybór dla osób, które przyjeżdżają tu, by uprawiać sporty wodne – niewielka odległość od wietrznych wód Zatoki Puckiej to gratka dla windsurferów, kitesurferów, żeglarzy i innych miłośników aktywnego wypoczynku na fali, a bezkres otwartego morza to z kolei dużo lepszy wybór dla fanów skakania przez fale czy pływania w pobliżu brzegu. A może masz ochotę spróbować nurkowania? Doskonale – w pobliżu portu w Helu działają bazy nurkowe, które oferują cały pakiet: od szkoleń, przez wypożyczenie sprzętu, po towarzystwo na wyprawach. Podwodny Hel to unikatowa możliwość odwiedzenia wraków, które w sporej liczbie zalegają na różnej głębokości.

Noclegi na Helu – dla miłośników przyrody

Jeśli od wymagających sportów wodnych wolisz inny typ aktywnego wypoczynku, apartamenty Hel także okażą się strzałem w dziesiątkę. Piechurzy docenią szerokie plaże, którymi od czubka Polski można dotrzeć aż do Władysławowa – mekki imprezowiczów, ale i bardzo ciekawej miejscowości, którą warto odwiedzić zwłaszcza po sezonie. Podobną trasę można pokonać na rowerze – przez cały półwysep biegnie przyjemna ścieżka rowerowa, którą bez większych problemów i w towarzystwie morskiej bryzy dojedziesz od noclegów na Helu aż do Pucka. Podczas 45-kilometrowej wyprawy oczywiście warto robić sobie przystanki. Najlepiej sprawdzają się w tym wypadku plaże i strzeżone kąpieliska. Warto odwiedzić też tutejsze bory sosnowe oraz zapoznać się z unikatową florą wydm: honkenią piaskową, solanką kolczystą czy groszkiem nadmorskim. Jesienią koniecznie wybierz się na grzybobranie, a latem – na jagody. Pamiętaj też, że podczas wędrówki ogranicza Cię tylko kondycja – wygodne pociągi SKM zatrzymują się w każdej miejscowości, więc bez obaw uda Ci się wrócić do apartamentu Hel nawet, jeśli braknie sił.

Hel – SPA i inne atrakcje

Ale nie samą przyrodą człowiek żyje. Podczas wakacji warto zadbać o siebie w wyjątkowy sposób i spędzić czas tak, jak lubisz najbardziej. W wielu hotelach oferowane są wysokiej klasy zabiegi kosmetyki estetycznej i odnowy biologicznej. Zarezerwuj więc czas na to, by oddać się w ręce profesjonalistów. Po serii zabiegów koniecznie wybierz się do miasta. Hel ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych, których nie można pominąć:

  • Fokarium – misją instytucji jest pomoc rannym i słabym fokom oraz opieka nad nimi, by mogły wrócić do naturalnego środowiska. Odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o tych niezwykłych zwierzętach i czyhających na nie zagrożeniach.
  • Ulica Wiejska – to najbardziej reprezentacyjna ulica miasteczka, przy której mieszczą się najlepsze apartamenty Hel. Miejsce słynie z przepięknych zabytkowych rybackich chat, w których teraz znajdują się kawiarnie i restauracje.
  • Muzeum Rybołówstwa – znajduje się w dawnym kościele – najstarszym budynku na Helu. Na wystawie stałej można poznać historię rybołówstwa na tym terenie, dowiedzieć się, jak zmieniały się narzędzia, którymi poławiano ryby, a także, z jakimi problemami z gospodarką morską trzeba się mierzyć współcześnie.

Hel noclegi – zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych

Udane wakacje to zdrowe wakacje. Dlatego warto zadbać o to, by podczas urlopu nie zaskoczyła Cię kwarantanna albo nagła choroba. Noclegi na Helu oferowane przez Sun & Snow odznaczone się certyfikatem Bezpiecznych Apartamentów. Oznacza to, że możesz czuć się w nich bezpiecznie, bo w każdym apartamencie zostały wdrożone i są rygorystycznie przestrzegane wszystkie procedury bezpieczeństwa COVID-19.