George Carlin cytaty

george carlin cytaty

Kiedy mówimy o komedii stand-up, po prostu nie sposób nie wspomnieć o George’u Carlinie. Kiedy ludzie znużyli się komiksową linijką i zmieniały się perspektywy młodszego pokolenia, to George Carlin wywołał rewolucję swoją komedią stand-up.

Uważany za komika, który miał wpływ nie tylko na swoją pracę, ale także na skłonienie ludzi do myślenia, George Carlin mówił na różne tematy uważane przez wielu za tabu, w tym politykę i religię. W swoim życiu udało mu się wydać prawie 20 albumów i zawsze znajdował wyzwanie dla politycznego początku Ameryki i myślenia ludzi.

George Carlin jest dobrze znany ze swojej czarnej komedii, a mimo to był nie tylko komikiem, ale także filozofem, ateistą i nie tylko, dzięki czemu jego komedia się wyróżniała. Jego komedia była zawsze surowa i nigdy nie była cenzurowana, co zawsze sprawiało, że była na temat. Napisał także kilka książek, które pojawiły się w filmach, a nawet został aresztowany. Ma również rekordy w procesie sądowym podczas pracy w Siłach Powietrznych.

Jest bardzo znany ze swoich prowokujących, a jednocześnie zabawnych, jednowierszowych cytatów na wiele tematów. Mądrość, którą zdobył dzięki doświadczeniu na różnych etapach życia, znalazła odzwierciedlenie w jego programach komediowych i często okazała się prowokująca do myślenia. Jego komedia przyniosła mu wiele wyróżnień, w tym nagrodę Grammy, i udało mu się przetrwać czas dzięki dowcipnym, jednokierunkowym filmom.

George Carlin cytaty

„Nie przejmuj się drobiazgami i nie głaszcz spoconych rzeczy”.

„W każdym cynicznym człowieku jest rozczarowany idealista”.

„Powodem, dla którego mówię do siebie, jest to, że jestem jedyną osobą, której odpowiedzi akceptuję”.

„To nigdy nie jest tylko gra, kiedy wygrywasz”.

„Myślę, że ludziom powinno się pozwolić robić wszystko, co chcą. Nie próbowaliśmy tego od jakiegoś czasu. Może tym razem się uda”.

„Dodaliśmy lata do życia, a nie życie do lat”.

„Gąsienica wykonuje całą robotę, ale cały rozgłos ma motyl”.

„Niektórzy ludzie nie mają pojęcia, co robią, a wielu z nich jest w tym naprawdę dobrych”.

„Ludzie, dla których życie to coś więcej niż czysta rozrywka, nie mają sensu”.

„Śmierć jest spowodowana połykaniem niewielkich ilości śliny przez długi czas”.

„Niektórzy ludzie widzą szklankę w połowie pełną, inni widzą ją w połowie pustą. Ja widzę szklankę dwa razy większą niż powinna”.

„Jeśli nie możesz ich pokonać, zorganizuj ich pokonanie”.

George Carlin cytaty najbardziej znane

„Nigdy nie lekceważ potęgi głupich ludzi w dużych grupach”.

„Jeśli spróbujesz ponieść porażkę i odniesiesz sukces, co zrobisz?”

„Ogólnie rzecz biorąc, język jest narzędziem do ukrywania prawdy”.

„Śmiej się często, długo i głośno. Śmiej się, dopóki nie złapiesz oddechu”.