Elektroniczny portfel od Apple – czy to bezpieczne?

Nowoczesne rozwiązania płatnicze cieszą się ogromną popularnością. Jednym z nich jest elektroniczny portfel od Apple. Czy jest ono jednak bezpieczne? Wyjaśniamy!

Użytkownicy smartfonów od lat korzystają z płatności NFC. Do tego modelu dokonywania wpłat za towary i usługi dołączył także Apple, producent telefonów opatrzonych znanym symbolem w postaci nadgryzionego jabłuszka. Usługa ta mogła jeszcze do niedawna wydawać się dość problematyczna użytkownikom iPhone’ów z uwagi na dedykowany system, którym posługują się podczas korzystania ze swoich mobilnych urządzeń. Teraz z kolei elektroniczne portfele w telefonach Apple to powszechna sprawa. Jednak, czy wraz z upowszechnieniem tego rozwiązania idzie w parze również bezpieczeństwo korzystania?

Apple i jego elektroniczny portfel – wygoda i bezpieczeństwo

Portfel elektroniczny Apple umożliwia dokonywanie płatności za towary i usługi, bez konieczności przechowywania danych – zarówno na urządzeniu, jak i na serwerach Apple. Wykorzystywane są za to indywidualne kody transakcji przypisywane każdorazowo do określonych zakupów. Płatność jest łudząco podobna do transakcji z kartą debetową, jednak eliminuje konieczność posiadania jej przy sobie.

Ponadto, produkty Apple charakteryzują wysokie poziomy zabezpieczeń. Potwierdzenie transakcji odciskiem palca – popularną metodą biometryczną – minimalizuje praktycznie do zera ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Nie istnieją przecież dwie osoby z identycznymi liniami papilarnymi!

Elektroniczny portfel od Apple

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy i zastanawiasz się nad wprowadzeniem udogodnień dla właścicieli telefonów marki Apple, intuicja prowadzi Cię w dobrym kierunku. Odwiedź serwis https://www.przelewy24.pl/ i sprawdź, w jaki sposób możesz zastosować to rozwiązanie w swoim sklepie.