Dzbanek z filtrem – dlaczego powinien znaleźć się w każdym domu?

filtrowanie wody

W poszukiwaniu ekologicznych rozwiązań do kuchni można natknąć się na dzbanek filtrujący. Co go wyróżnia i jakie właściwie korzyści płyną z jego użytkowania? Sprawdźmy to!

Dzbanek z filtrem – jedna rzecz, wiele rozwiązań

Czy dzbanek z filtrem na wodę może znacząco zmienić życie użytkowników? Oczywiście. Ponieważ to nowoczesny i funkcjonalny sprzęt kuchenny, który nie tylko oczyszcza wodę kranową z chloru, ale i z powodzeniem może pełnić funkcję estetycznej karafki. Dzbanek filtrujący został zaprojektowany przy użyciu wysokiej jakości technologii i materiałów (dzbanek filtrujący szklany), dzięki czemu użytkownik ma pewność, że sięga po skuteczne i sprawdzone rozwiązanie. Oczywiście estetyka jest czymś istotnym, lecz to właśnie skuteczność jest fundamentem jego działania.

Dzbanek filtrujący pozwala przejść z butelkowanej wody w jednorazowych opakowaniach na filtrowaną wodę kranową, a co za tym idzie nie tylko obniżyć jej koszt (1 filtr – koszt ok. 15 zł jest w stanie zastąpić nawet 100 butelek półtoralitrowych – koszt ok. 120 zł w skali miesiąca), ale również znacząco ograniczyć zużycie plastiku (średnia miesięczna produkcja w gospodarstwie domowym z butelek ze sklepu to 5 kg plastiku). Dzbanek z filtrem na wodę posiada czytelny indykator LED sensor, dzięki czemu użytkownik zawsze wie, kiedy wymienić filtr (niektóre są w stanie przefiltrować nawet 200 l wody, w zależności od jej jakości).

Krótkie podsumowanie – czyli jakie korzyści płyną z dzbanka filtrującego:
– przyczynia się do bycia EKO (obniża zużycie plastiku nawet o 5 kg miesięcznie)
– zapewnia wygodę (użytkownik ma zawsze pod ręką smaczną wodę bez smaku i zapachu chloru)
– chroni sprzęty AGD (filtr zmiękcza wodę, dzięki temu dba o urządzenia)
– pozwala oszczędzać (miesięczny koszt wody pitnej można obniżyć z ok. 120 zł do zaledwie ok. 15 zł)

Dzbanek z filtrem na wodę zmienia świat na lepsze!

Wiadomo już co może zyskać użytkownik oraz jak dzbanek zmieni jego nawyki. Czas zatem zastanowić się nad szerszym oddziaływaniem dzbanka z filtrem. Według statystyk Polska jest szóstym krajem w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o wykorzystanie plastiku (Polak rocznie zużywa ok. 160 kg plastikowych opakowań). Dzbanek z filtrem może przyczynić się do ograniczenia, a z czasem może i do wyeliminowania, zużywanego w domu plastiku.
Świadome korzystanie z zasobów, a co za tym idzie przejście z opakowań jednorazowych na opakowania wielokrotnego użytku oraz tzw. dobre wybory mają wpływ na aktualny stan planety, ale i na przyszłość, jaką zapewnimy kolejnym pokoleniom. Dzbanek z filtrem na wodę może okazać się przełomem, łączącym troskę bezpośrednio o użytkownika z troską o całe społeczeństwo!

Dzbanek z filtrem można kupić m. in. na stronie sklepu Dafi: Dzbanki filtrujące.