Dlaczego warto zakupić samochód używany z salonu?

Wszyscy doskonale wiemy, że zakup samochodu używanego to niezwykle stresujący moment. Wraz z rosnącą kwotą, jaką planujemy wydać, zwiększa się również ryzyko gorzkiego rozczarowania. Na każdym kroku wiele słyszymy na temat sztuczek nieuczciwych handlarzy, którzy żerują na ludzkiej niewiedzy. Czy zakup samochodu używanego zawsze musi wiązać się z takimi obawami? Oczywiście, że nie, w przypadku, gdy zamierzamy postawić na pojazd z drugiej ręki, warto zdecydować się na jeden z salonów. Jakimi zaletami charakteryzuje się takie rozwiązanie?

Salon samochodów używanych, czyli sprawdzone pojazdy

Nie ma co się oszukiwać, największym problemem ogromnego rynku aut używanych jest niepewność co do historii każdego pojazdu. W przypadku naprawdę wielu ofert możemy się spotkać z samochodem powypadkowym, popowodziwym, obciążonym prawnie, czy też po prostu niezwykle mocno wyeksploatowanym. Wiele handlarzy oferuje nam książkę serwisową, jednak prawda jest taka, że w niedużej ilości przypadków taki ruch nas nie uspokoi. Dlaczego? Kiedy mamy do czynienia z samochodami spoza naszego kraju, bardzo często dokumenty te są zwykłymi falsyfikatami. W związku z tym, jeśli zamierzamy zakupić używaną Toyotę Yaris, Forda Mondeo, czy też jakikolwiek inny samochód, warto skorzystać z salonu samochodów używanych. Pojazdy w takich miejscach to sprawdzone przez specjalistów auta, które naprawdę są warte uwagi. Prawdziwy przebieg, dokładnie sprecyzowana historia, czy też potwierdzone wizyty w autoryzowanych serwisach to jedynie wierzchołek góry lodowej powodów, dlaczego warto zdecydować się na zakup pojazdu u dealera.

Niemalże perfekcyjne stan techniczny używanego auta

Używana Toyota to jeden z lepiej sprzedających się samochodów. Niezawodność tej marki sprawia, że decyduje się na nią naprawdę wiele osób. Prawda jest jednak taka, że spora część nieuczciwych firm, które zajmują się handlem samochodami, skupuje samochodu zaniedbane i uszkodzone. Niemało tego typu usterek jest tuszowane, a kiedy wyjdą na jaw po zakupie, klient może mieć nie lada problem. Każdy, kto choć raz kupował używany pojazd, doskonale wie, że znalezienie czegoś w dobrym stanie, jest naprawdę trudne. Problemów takich nie mają osoby, które udają się do salonu. W miejscach tych znajdziemy pojazdy po wnikliwej analizie oraz wielu serwisach. Niekiedy sprawdzane są nawet takie szczegóły jak poziom hałasu tylnej osi. Przykładem tego jest Toyota od grupy Cygan. Samochody te są sprawdzone pod kątem najmniejszych wad i dopiero po przejściu określonych testów, oferuje się je klientom.

Bezproblemowa jazda próbna

Każdy z nas wie, że jazda próbna to nieodzowny element zakupu samochodu. Tylko takie działanie pozwala nam wychwycić jakiekolwiek dolegliwości danego pojazdu. Niestety spora część handlarzy bardzo niechętnie udostępnia swoje auta używane do jazd próbnych. Oczywiste jest to, że nie zawsze będzie to spowodowane chęcią ukrycia defektów. Mowa również o takich przyczynach jak brak czasu, czy też spora liczba klientów rezygnujących z samochodu po jeździe. Jeśli jednak zdecydujemy się na salon samochodów używanych, jazda próbna nie będzie żadnym problemem, co jest ogromną zaletą.

Możliwość wymiany samochodu na inny

Wyżej wspomniana jazda próbna to bardzo ważna rzecz, jednak w czasie kilkudziesięciominutowej podróży nie jesteśmy w stanie przeanalizować absolutnie wszystkiego. Niedługo po zakupie może okazać się, że nasza używana Toyota Yaris jest zbyt mała lub też silnik nie spełnia naszych oczekiwań. Spora część dealerów oferuje swoim klientom zwrot samochodu do określonej liczby dni. W związku z tym, jeśli dany pojazd się nam nie spodoba, będziemy mogli go oddać oraz zamienić na inny. Rozwiązanie to jest wręcz idealne dla wszystkich osób, które nie są w stanie zdecydować się na jeden z dwóch modeli. Oczywiste jest to, że żaden handlarz nie pozwoli nam na takie działanie, dlatego znacznie lepiej udać się do profesjonalnego salonu samochodów używanych.

Gwarancja

W przypadku, gdy decydujemy się na zakup nowej Toyota od firmy Cygan, możemy liczyć na ogromny benefit, jakim jest gwarancja samochodu. Dzięki niej możemy spać spokojnie, gdyż wiemy, że w przypadku jakichkolwiek problemów, salon pokryje wszelkie koszty. Jeśli jednak kupujemy używany samochód od handlarza, coś takiego po prostu nie ma miejsca. Jakiekolwiek problemy techniczne i nie tylko to nasze kłopoty, z którymi będziemy musieli zmierzyć się samodzielnie. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej w przypadku zakupu używanej Toyoty w salonie. Dealerzy oferują swoim klientom gwarancję na podstawie stanu samochodu oraz jego rocznika. Rozwiązanie to sprawia, że nawet po zakupie używanego auta, możemy być o nie spokojni.

Możliwość zostawienia swojego pojazdu w rozliczeniu

Spora część osób w czasie wymienienia samochodu nie wie, co zrobić z poprzednim pojazdem. Samodzielna sprzedaż auta wiąże się z wieloma problemami, których każdy z nas chciałby uniknąć. Wiąże się to z ogromną stratą czasu i koniecznością bycia dyspozycyjnym, a w dzisiejszych czasach mało kto taki jest. Rozwiązaniem jest zostawienie samochodu w rozliczeniu w salonie aut używanych. Na podstawie wyceny rzeczoznawcy otrzymamy odpowiednio obniżoną cenę nowego auta, które będziemy mogli zakupić za znacznie mniej pieniędzy.