Dlaczego warto wybrać papierową zastawę do lokalu gastronomicznego?

dlaczego-warto-wybrac-papierowa-zastawe-do-lokalu-gastronomicznego

Papierowe talerze mają wiele zalet. W restauracjach zazwyczaj używa się naczyń ceramicznych lub szklanych – zastawa stołowa z papieru to wyjątek. Używa się jej tylko w określonych okolicznościach, np. podczas imprez plenerowych (często z dziećmi), dużych domówek. Papierowa zastawa stołowa powinna pojawić się nie tylko w każdym lokalu gastronomicznym, ale i domu. Dlaczego warto zastępować tradycyjne naczynia papierowymi talerzykami, kubkami i tackami?

Zalety papierowej zastawy stołowej

Zakup papierowych talerzy i kubków wiąże się z niską ceną. Przy niewielkich kosztach można nabyć bardzo dużą liczbę zastawy stołowej, która wystarczy dla dziesiątek lub setek gości, przybywających do lokalu gastronomicznego. Dodatkowo restauratorzy nie muszą się martwić o ewentualne zniszczenia – najgorsze, co może zdarzyć się przy upadku papierowego talerzyka na podłogę, to jego zabrudzenie, rozdarcie.

Papierowe opakowania i zastawa cechują się lekkością, poręcznością i ciekawą, różnorodną estetyką. Producenci takich elementów dbają, by talerze i kubki pasowały do konkretnej okazji, np. na urodziny dziecka, wieczór panieński lub kawalerski. Wystarczy poszukać – z pewnością każdy znajdzie papierową zastawę dopasowaną do jego potrzeb. Sprzątanie lokalu gastronomicznego z papierowych talerzyków jest znacznie prostsze niż dokładne mycie każdego szklanego lub ceramicznego naczynia. Zadanie kelnerów polega jedynie na zebraniu zużytej zastawy i wyrzucenie jej do kosza (pamiętajmy o recyklingu).

Sklep internetowy Cornetdesign SHOP specjalizuje się w dystrybucji papierowych opakowań, w tym tacek, talerzyków i opakowań formowanych, które
można wykorzystać w dobrym lokalu gastronomicznym.

Kiedy warto zdecydować się na papierową zastawę stołową?

Papierowe talerzyki, kubki i tacki są niemal niezbędne podczas imprez z udziałem małych dzieci. To bardzo bezpieczne i praktyczne rozwiązanie – rozbrykane, bawiące się maluchy mogą szybko stłuc szklaną lub ceramiczną zastawę, co może się skończyć nie tylko stratami finansowymi dla lokalu, ale i zagrożeniem życia dzieci (w najlepszym wypadku skaleczenie i rozlew krwi). W przypadku kindeballów alternatywą dla papierowych talerzyków jest plastikowa zastawa.

Papierowe zastawy stołowe są często dopasowane tematycznie do danej imprezy. Nie jest wielkim problemem odnalezienie kubków i talerzyków z motywami superbohaterów, rycerzy, księżniczek i innych postaci z bajek. Kolorowa zastawa z pewnością urozmaici dziecięcą zabawę – o wiele lepiej niż nawet najpiękniejsze ceramiczne naczynia.