Dla najmłodszych – drewniane klocki i zabawka królik Alilo

drewniane-klocki

Zabawki dla dzieci umilają im czas, a także stymulują ich rozwój. Rynek oferuje mnóstwo produktów, które mają dostarczyć dzieciom rozrywki. Producenci chętnie podkreślają walory edukacyjne oferowanych zabawek. Najlepsza zabawka pełni więc podwójną rolę – bawi i uczy. Okazuje się, że takie cechy posiadają zarówno zabawki klasyczne, jak i produkty bardziej zaawansowane technologicznie. Przykłady znajdziesz w naszym artykule.

Klocki drewniane – postaw na kreatywność

Sklepy z zabawkami oferują przeróżne modele klocków. Są wśród nich zabawki wykonane z plastiku lub z drewna. Dla najmłodszych dzieci najbardziej odpowiednie są klocki drewniane. Nie mają one niebezpiecznych ostrych krawędzi, ani trudnodostępnych zakamarków, które utrudniałyby ich czyszczenie. Atrakcyjna kolorystyka klocków przyciąga uwagę i zachęca do zabawy. Ponadto drewniane klocki edukacyjne zawierają wielobarwne nadruki zwierząt, ludzi lub cyfr. Wiele firm jako opakowanie stosuje wiaderka z pokrywką w formie sortera. Pomoże to przechować klocki po zakończonej zabawie, a także nauczy dziecko rozpoznawania najprostszych kształtów. Budowanie z klocków rozwija wyobraźnię przestrzenną dziecka oraz jego zdolności manualne. Poprawa koncentracji i nauka cierpliwości to kolejne korzyści wynikające z zabawy drewnianymi klockami edukacyjnymi

Przyłącz się do zabawy!

Drewniane klocki edukacyjne to zabawka uniwersalna i ponadczasowa. Można śmiało powiedzieć, że łączy ona pokolenia. Zabawa klockami nie wymaga bowiem żadnych specjalnych umiejętności. Dlatego możesz bawić się wspólnie z dzieckiem, budując wysokie wieże, zamki czy miasteczka. Ogranicza Was jedynie wyobraźnia i prawa fizyki. Również dziadkowie z nostalgią cofną się do czasów dzieciństwa i przyłączą się do zabawy. Dzieci, które mają rodzeństwo, mogą pobawić się wspólnie. Ewentualne konflikty i kłótnie to cenna lekcja współpracy w grupie. Zapewne ich rozwiązaniem zajmie się zawsze czujna mama. Na szczęście zburzoną wieżę z klocków można zbudować od nowa!

Najlepszy przyjaciel malucha – królik Alilo

Małe dzieci kochają zwierzątka, dlatego polecamy interaktywną zabawkę, która, choć jest poręczna jak tradycyjna grzechotka, potrafi o wiele więcej. Królik Alilo odtwarza piosenki, nagrane wcześniej dźwięki, rozróżnia kolory i pomaga Twojemu maleństwu w zaśnięciu. Świecące uszy królika mogą pełnić rolę lampki nocnej, dzięki czemu dziecko przestanie obawiać się ciemności. Kołysanka lub biały szum odtworzony przed snem wyciszy i uspokoi nawet najbardziej aktywnego małego urwisa. Trudno w to uwierzyć, ale pomimo tylu cennych umiejętności królik Alilo waży zaledwie 200 g.

Jak to możliwe? Czyli jak działa królik Alilo

Zabawka posiada szereg nowoczesnych rozwiązań, które zapewniają jej sprawne działanie. Są to:

regulowany głośnik o mocy 1W,

bateria ładowana za pomocą kabla USB,

wbudowana karta Micro SD,

odtwarzacz MP3,

barwne światło ledowe nocne,

automatyczne wyłączenie.

Sympatyczna postać królika Alilo z powodzeniem wykorzystuje nowinki technologiczne.

Zarówno króliczka, jak i drewniane klocki edukacyjne oferuje sklep internetowy manima.pl. W asortymencie sklepu znajdziesz wiele innych zabawek dla dzieci w różnym wieku.