Dezynfekcja i ozonowanie pomieszczeń w dobie COVID-19

dezynfekcja-i-ozonowanie-pomieszczen-w-dobie-covid-19

W dobie COVID-19 wszyscy obawiamy się o własne bezpieczeństwo. Zdajemy sobie sprawę, jak łatwo można zarazić się koronawirusem, w związku z czym podejmujemy różne środki ostrożności. Dobrym pomysłem jest zadbanie o właściwą dezynfekcję pomieszczeń. W tym celu można wykonać również ozonowanie, które zostało uznane za skuteczny sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. W poniższym artykule omawiamy obie metody walki z koronawirusem.

COVID-19 jest niebezpieczny zarówno pod względem gospodarczym, jak i zdrowotnym. Warto robić wszystko, by ograniczać jego rozprzestrzenianie. Na szczęście, istnieją sposoby, dzięki którym jest to możliwe. Zachęcamy do ich stosowania nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również miejscach pracy czy obiektach usługowych i innych. Pamiętajmy, że ostrożności nigdy za wiele!

Pracownik firmy sprzątającej PerfectAnn mówi: Koronawirus COVID-19 jest w stanie przetrwać na powierzchniach od kilku godzin do nawet kilku dni. Dlatego jest tak niebezpieczny. Szybko się rozprzestrzenia i długo pozostaje w otoczeniu. Z tego powodu dobrym pomysłem okazuje się dezynfekcja oraz ozonowanie pomieszczeń. Te metody umożliwiają usunięcie wirusa i zwiększają bezpieczeństwo.

Na czym polega dezynfekowanie powierzchni?

Dezynfekcję przestrzeni można wykonać za pomocą specjalnych preparatów o działaniu biobójczym. Są one powszechnie dostępne, dzięki czemu każdy może się w nie wyposażyć. Możliwe jest również skorzystanie z pomocy firmy zajmującej się sprzątaniem, która posiada wysokiej jakości, profesjonalny sprzęt oraz środki. Z ich pomocą możliwe jest wykonanie dokładnej dezynfekcji różnych powierzchni. Jest to świetny sposób na zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Takie działanie wiąże się z niskimi kosztami, co sprawia, że jest tak chętnie praktykowane w różnych miejscach. Podczas dezynfekowania powierzchni, najczęściej przeciera się blaty i krzesła, ale nie można zapominać również o klamkach, włącznikach czy poręczach. Na tych elementach również gromadzą się bakterie i zarazki.

Ozonowanie pomieszczeń w walce z COVID-19

Innym sposobem na walkę z COVID-19 jest ozonowanie pomieszczeń. Ta metoda została uznana za bezpieczną i skuteczną przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Wykorzystanie generatorów ozonu umożliwia zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ozon ma bowiem właściwości dezynfekujące, dzięki czemu niszczy nie tylko wirusy, ale również grzyby, bakterie, a nawet alergeny czy roztocza. Dzięki niemu możliwe jest również zlikwidowanie nieprzyjemnych zapachów.

Ozonowaniu należy poddać całe pomieszczenie. Najlepiej, aby ten zabieg był wykonany przez profesjonalną firmę zajmującą się sprzątaniem. Jej pracownicy mają bowiem odpowiedni sprzęt i wiedzą, jak bezpiecznie przeprowadzić ozonowanie. W tym czasie pomieszczenie musi być wyłączone z użytku, a okna powinny być szczelnie zamknięte. W miejscu, gdzie ma miejsce ozonowanie, mogą przebywać wyłącznie osoby wykonujące tę czynność. Poza tym nie mogą się tam znajdować zwierzęta czy rośliny, ponieważ ozon może doprowadzić do ich zniszczenia. Ozonowanie pomieszczeń zazwyczaj trwa kilka godzin.