Depresja – cordyceps jako skuteczne wsparcie farmakoterapii

Depresja to jedna z najczęstszych chorób współczesnych społeczeństw. Najważniejszym i najbardziej widocznym przejawem depresji jest stopniowa utrata radości i chęci do życia. Początkowy objaw depresji to obniżenie nastroju, następnie objawy pogłębiają się i dochodzi do zobojętnienia na otaczający świat i całkowite zaprzestanie odczuwania radości.

Depresji towarzyszy zaniżona samoocena, brak perspektyw na przyszłość oraz poczucie braku sensu życia i leczenia.

Kto jest narażony na depresję?

Powszechność choroby sprawia, że chorują na nią wszyscy. Dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz seniorów. Wydaje się jednak, że na depresję nieco częściej chorują kobiety.

U przyczyn występowania depresji leżą czynniki biologiczne (uwarunkowania genetyczne, zaburzenia pracy neuroprzekaźników), czynniki psychologiczne (traumatyczne wydarzenia, przeciążenie emocjonalne) oraz czynniki środowiskowe (sytuacja mieszkaniowa, aktywność zawodowa).

Leczenie depresji

Depresję leczy się dwutorowo. Przede wszystkim niezbędna jest pomoc psychiatry, który po wywiadzie lekarskim i postawieniu diagnozy wypisze odpowiednie leki. Drugim specjalistą, który może skutecznie pomóc w leczeniu depresji jest psychoterapeuta (ewentualnie psycholog). Najlepiej, by leczenie było skojarzone.

Suplementy w depresji

Poza tradycyjnymi metodami leczenia warto rozważyć sięgnięcie po suplementy, które mogą wspierać proces terapeutyczny. Jednym z takich środków jest cordyceps Eliksi Feniks Fohow. Cordyceps od wieków stosowany jest w Tradycyjnej Chińskiej Medycynie ze względu na jego unikalne składni aktywne biologicznie i szerokie spectrum oddziaływania na zdrowie człowieka.

W aspekcie depresji wykorzystuje się protekcyjne działanie cordycepsu na układ nerwowy. Wspomaganie regeneracji cewy nerwowej ma ważne znaczenie w przebiegu depresji, ponieważ to właśnie uszkodzenia neuroprzekaźników stanowią jeden z powodów choroby. Dodatkowo cordyceps zwiększa wytrzymałość fizyczną i odporność co sprawia, że osoby chorujące na depresję mogą poczuć się nieco lepiej fizycznie.