Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

czym-zajmuje-sie-ginekologia-estetyczna

Ginekologia estetyczna, nazywana również plastyczną, skierowana jest do kobiet w różnym wieku. Z jej usług mogą skorzystać zarówno młode dziewczyny jak i starsze panie. Przed zabiegiem należy jednak umówić się na konsultację z lekarzem specjalistą, który po przeprowadzeniu wywiadu medycznego stwierdzi, czy nie ma do niego żadnych przeciwwskazań. Poniżej tłumaczymy, na czym dokładnie polegają zabiegi wchodzące w zakres ginekologii estetycznej.

Głównymi celami tej dziedziny zabiegowej są poprawa wyglądu, a także funkcjonalności żeńskich narządów płciowych. Jej nazwa wskazuje głównie na aspekt estetyczny, jednak zabiegi nie są wykonywane wyłącznie po to, by poprawić estetykę narządów. Niekiedy konieczne jest ich przeprowadzenie, żeby kobieta mogła właściwie funkcjonować. W ginekologii estetycznej często wykorzystuje się nowoczesne lasery i specjalistyczne preparaty.

Zabiegi poprawiające wygląd narządów płciowych

Dużo kobiet zgłasza się na zabiegi z chęci poprawy wyglądu narządów płciowych. Przyczyn tego może być wiele – niekiedy problemy utrudniają funkcjonowanie, ale czasem po prostu wpływają negatywnie na komfort psychiczny, a także na życie seksualne danej pacjentki. W takiej sytuacji jak najbardziej możliwe jest wykonanie odpowiedniego zabiegu, oczywiście po wcześniej konsultacji z lekarzem specjalistą. Pracownik centrum medycznego Sublimed tłumaczy: Niekiedy naturalna budowa narządów płciowych kobiety znacznie wpływa na jej stan psychiczny. Nawet jeśli nie utrudnia jej codziennego funkcjonowania, pacjentka może czuć dyskomfort spowodowany nieestetycznym wyglądem np. pochwy. W takich sytuacji warto skorzystać z ginekologii estetycznej, ponieważ czasem wystarczy przeprowadzić krótki zabieg, by kobieta poczuła się lepiej.

Przykładem zabiegu mającego na celu poprawienie wyglądu kobiecych narządów płciowych jest labioplastyka, polegająca na korekcie zarówno wielkości, jak i kształtu warg sromowych. Możliwe jest także usunięcie asymetrii pojawiającej się w ich obrębie. Z kolei częstym zabiegiem wykonywanym w celu poprawy jakości życia seksualnego okazuje się powiększenie punktu G. Jest to nowoczesna metoda, która uwydatnia oraz ujędrnia ten punkt.

Czy ginekologia estetyczna poprawia funkcjonalność narządów?

Zabiegi ginekologii estetycznej często są wykonywane w celu nie tylko poprawy wyglądu narządów płciowych, ale również polepszenia ich funkcjonalności. Przykładem jest wspomniana wcześniej labioplastyka, która może być przeprowadzona z dwóch powodów. O pierwszym wspomnieliśmy wyżej, natomiast drugi stanowi problem związany z przerostem warg sromowych. Nieodpowiednia budowa tych części ciała uniemożliwia nawet wykonywanie niektórych form aktywności sportowej i często powoduje bóle. Podobnym zabiegiem jest plastyka napletka łechtaczki. Nadmiar tkanki niekiedy utrudnia poczucie przyjemności podczas współżycia, a czasem nawet powoduje bolesność przy stosunku.

Ginekologia estetyczna jest przeznaczona dla kobiet w różnym wieku. Często korzystają z niej panie po porodzie, ponieważ niekiedy wywołuje on problemy związane z funkcjonowaniem narządów płciowych. Jednym z takich zabiegów jest poporodowa plastyka pochwy, której celem jest przede wszystkim obniżenie ścian pochwy. Kobiety zgłaszają się również, aby zredukować blizny powstałe po cięciu cesarskim czy nacięciu krocza.