Czym wyróżniają się lodówki typu french door?

Planując wykończenie kuchni trzeba podjąć wiele decyzji dotyczących wyboru odpowiedniego sprzętu AGD. Jedną z kluczowych decyzji jest wybór chłodziarko-zamrażarki. Dostępnych jest wiele możliwości. Jedną z nich są nowoczesne lodówki french door. Czy warto jest wybrać taki rodzaj sprzętu? Czym dokładnie charakteryzują się tego rodzaju chłodziarko-zamrażarki? Jakie są ich największe zalety? Na te wszystkie pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Charakterystyka lodówek french door

Lodówki french door to urządzenia kuchenne, które są wybierane przez klientów przede wszystkim dlatego, że znacznie ułatwiają przechowywanie produktów spożywczych w warunkach chłodniczych. Wszystko dzięki temu, że chłodziarka w lodówce french door jest wyposażona w podwójne drzwi, a wewnątrz urządzenia nie ma żadnej pionowej przegrody. Dzięki temu jej użytkownicy mają znacznie więcej miejsca do przechowywania. Szerokość strefy chłodzenia sprawia, że bez problemu można w niej umieścić nawet większe garnki, patelnię, czy blachę ciasta lub paterę, na której umieszczony został obiad dla całej rodziny lub przekąski.

Pod chłodziarką znajduje się jeszcze dolna zamrażarka w postaci szuflady lub zwykłej przestrzeni do przechowywania. Ona również odznacza się taką samą szerokością, co sprawia, że można w niej przechowywać nawet większe rzeczy. W zależności od modelu urządzenia w części z zamrażarką znajduje się jedna lub dwie szuflady. Oczywiście lepszym rozwiązaniem jest wybór lodówki french door, w której w zamrażarce są dwie szuflady, ponieważ dzięki temu łatwiej jest w niej utrzymać porządek.

Jaką pojemność mogą mieć lodówki french door

Pojemność lodówki french door w specyfikacji urządzenia podawana jest jako pojemność ogólna, czyli razem dla chłodziarki i dla zamrażarki, lub jako osobna pojemność dla chłodziarki i dla zamrażarki. O dostępnych możliwościach, czyli o tym, jaką pojemność mogą mieć lodówki french door, opowiedział nam nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu online Agddesign.pl, w którym dostępnych jest wiele rodzajów chłodziarko-zamrażarek klasy Premium:

Duża pojemność to parametr, który wyróżnia lodówki french door. Standardowo pojemność takiego sprzętu wynosi przynajmniej 400 litrów. Dostępne są jednak także modele chłodziarko-zamrażarek french door, których całkowita pojemność sięga nawet 700 litrów, w tym około 150 lirów zamrażarki. Oczywiście tak duża pojemność wiąże się też z wymiarami lodówki, dlatego też nie jest to niestety rozwiązanie, które doskonale się sprawdzi w każdej kuchni i zanim podejmie się decyzję o jej kupnie, najpierw trzeba sprawdzić, czy w naszej kuchni znajdzie się dla niej wystarczająca ilość miejsca.

Jakie jeszcze zalety mają lodówki french door?

Różne modele lodówek french door różnią się między sobą przede wszystkim ilością i rodzajem znajdujących się w ich komorach szuflad, półek, specjalnych uchwytów i innych elementów dodatkowych, które jeszcze bardziej zwiększają możliwości i wygodę utrzymania wewnątrz porządku. W większości tego typu urządzeń zastosowano też specjalny, elektroniczny panel sterowania, który znacznie zwiększa wygodę ustawiania parametrów urządzenia i np. zmianę znajdującej się wewnątrz chłodziarki temperaturę. Dużym udogodnieniem dla użytkowników tego typu lodówek są też dostępne w nich kostkarki do lodu.

Coraz więcej producentów kuchennego sprzętu AGD inwestuje tez w sztuczną inteligencję. Efektem tego jest dodatkowa funkcja lodówek french door, która polega na automatycznym przygotowywaniu listy zakupów. Dzięki temu, że lodówka jest w stanie automatycznie określić, jakie produkty spożywcze zazwyczaj znajdują się w jej komorze chłodniczej, wie czego aktualnie brakuje i może taką informację przekazać użytkownikowi.