Czym wyróżnia się dobre biuro nieruchomości?

Czym wyróżnia się dobre biuro nieruchomości?

Jeśli zależy nam na zakupie lub sprzedaży nieruchomości, mamy wiele obaw i wątpliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest w takim przypadku podjęcie współpracy z biurem nieruchomości. Na rynku znaleźć można mnóstwo firm z tej branży, więc może pojawić się problem z wyborem dobrego biura. Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Profesjonalne podejście

Szczególną uwagę podczas szukania biura nieruchomości należy zwrócić na profesjonalizm. Chodzi o wrażenie, jakie wywiera strona internetowa dane firmy oraz fizyczna jej siedziba.

To jednak nie koniec. Profesjonalizm polega także na wszechstronnym ujęciu procesu pośrednictwa nieruchomości. Rzetelne i dobre biuro świadczy wielowymiarowe usługi, udowadniając tym samym, że zna się i rozumiem specyfikę tej branży.

Umowa na wyłączność

Istotną kwestią przy współpracy z biurem nieruchomości jest rodzaj umowy. Do wyboru zazwyczaj są następujące formy:

  • umowa otwarta,
  • umowa na wyłączność.

Typ mowy jest niezwykle ważny, gdyż ma wpływa na całą współpracę.

Na czym polega umowa otwarta? Jest to w skrócie współpraca z więcej niż jednym, co nie jest godne polecenia. W takiej sytuacji pośrednik nie ma gwarancji otrzymania wynagrodzenia, przez co jego zaangażowanie jest bardzo niskie, z minimalną ilością czasu i uwagi.

W związku z tym zamiast umowy otwartej trzeba podpisać umowę na wyłączność. Dzięki temu zapewnisz sobie maksymalne zaangażowane pośrednika, bo odpowiedzialność za jej powodzenie spoczywa na nim. W celu znalezienia właściwego klienta dla Twojej nieruchomości, zaangażuje on własne zasoby. Umowie na wyłączność sprawia, że powodzenie transakcji jest tak samo w interesie pośrednika, jak i Twoim

Znana marka

Aby mieć pewność wysokiej jakości usług, należy podjąć współpracę z renomowaną agencją. Cena takich usług jest wysoka, ale nie warto ryzykować wybierając tanich i niesprawdzonych pośredników.

Renomowana firma powinna cieszyć się dużą rozpoznawalnością i wieloma pozytywnymi opiniami klientów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu z pewnością może pochwalić się imponującą liczbą transakcji zakończonych powodzeniem. W internecie bez problemu znajdziesz opinie dotyczące interesującego Cię biura.

Szeroki zakres usług

Profesjonalne biuro nieruchomości powinno ponadto oferować szeroki zakres usług, bo w końcu obrót nieruchomościami nie polega na samym publikowaniu głoszeń.

Bardzo dobrym przykładem jest biuro Goodwill & Co., oferujące dodatkowo:

  • homestaging (aranżacja wnętrza w celu zwiększenia atrakcyjności lokalu),
  • analiza opłacalności inwestycji,
  • doradztwo prawne,
  • sesja fotograficzna (w celu atrakcyjnej prezentacji oferty).

Podsumowanie

Kupno i sprzedażą nieruchomości nie należy do najłatwiejszych przedsięwzięć, zatem należy zdać się na usługi doświadczonych specjalistów. Współpraca z profesjonalnym biurem nieruchomości to gwarancja sukcesu i bezpieczeństwa transakcji.