Czym są tzw. perfumetki?

czym-sa-tzw-perfumetki

Większość ludzi uwielbia perfumy i lubi nimi pachnieć w każdej sytuacji. Wiele osób pragnie także mieć swój ulubiony zapach zawsze przy sobie, jednak noszenie dużego, ciężkiego flakonu jest niepraktyczne i niewygodne, a czasem wręcz niemożliwe – szczególnie w malutkiej torebce. Co więcej, mógłby się on łatwo stłuc. W tym miejscu z pomocą przychodzą niewielkich rozmiarów perfumetki! Czym one są i jakie są ich zalety? Odpowiadamy!

Perfumetka – co to takiego?

Perfumetki to nic innego, jak miniaturowe wersje perfum, które stoją na Twojej toaletce. Najczęściej znajdziesz je w asortymencie firm oferujących wysokojakościowe odpowiedniki perfum, które powstają na bazie oryginalnych, markowych zapachów. Zarówno męskie, jak i damskie perfumetki mogą mieć pojemność 10 ml, 15 ml, 20 ml lub 30 ml. W ofercie dostępne są również jeszcze mniejsze buteleczki, które mieszczą w sobie jedynie 4-5 ml zapachu. Niezależnie jednak od wielkości, wszystkie flakoniki zamknięte są wygodnymi atomizerami, dzięki czemu możesz łatwo korzystać z perfum w każdej chwili.

Zalety perfumetek

Podstawową zaletą perfumetek są oczywiście ich małe, poręcze rozmiary, dzięki którym możesz zabrać je wszędzie i mieć je zawsze przy sobie. Spośród korzyści należy wymienić także:

  • niską cenę – mała pojemność wiąże się z niewielkimi, atrakcyjnymi kosztami, dzięki czemu możesz mieć więcej różnych zapachów,
  • trwałość buteleczek – małe flakoniki przystosowane są do noszenia w torebce czy kieszeni, przez co są bardziej odporne na stłuczenia i pęknięcia,
  • szczelne zamknięcie, które zabezpiecza perfumy przed rozlaniem się oraz utratą intensywności zapachu,
  • wygodę użycia – perfumetki wyposażone są w wygodne atomizery umożliwiające szybką aplikację perfum na skórę.

Dzięki perfumetkom możesz w łatwy sposób odświeżyć swój zapach, nawet jeśli spędzasz cały dzień poza domem lub jakieś niespodziewane wydarzenie zaskoczy Cię w jego trakcie. Co więcej, dzięki ich poręcznym rozmiarom możesz zabrać ze sobą nawet kilka ulubionych zapachów i zmieniać je w ciągu dnia.

Kiedy sprawdzą się perfumetki?

Perfumetki, które znajdziesz w takich sklepach, jak Zwegrodzki, sprawdzą się zawsze i w każdej sytuacji! Zmieścisz je w najmniejszej torebce, kosmetyczce czy nawet kieszeni. Zabierzesz je ze sobą do pracy, na uczelnię, wieczorne wyjście czy rodzinną imprezę. Jest to także rewelacyjne rozwiązanie, jeśli wybierasz się na jakąś wycieczkę lub w dłuższą podróż. Co wówczas istotne, flakoniki perfumetek z reguły mają pojemność, która akceptowana jest przez linie lotnicze do przewożenia w bagażu podręcznym.