Czym kierować się przy wyborze wózka toaletowego?

wózek toaletowy

Wybór wózka toaletowego nie jest prostą sprawą, ponieważ wiąże się to z wieloma problemami, z którymi ciężko sobie poradzić samemu. Jeśli zależy nam na tym, żeby wybrać odpowiedni produkt, to bardzo ważne jest, żeby pomogło nam w tym kilka osób.

Wózek toaletowy – na co warto zwracać uwagę?

Wiele osób pierwszy raz staje w sytuacji, gdzie musi kupować wózek toaletowy, przez co nie wie, jaki w ogóle wybrać, przez co zaczyna mieć poważne problemy. Jeśli będziemy taki wózek kupować, to bardzo ważne jest, żeby zapytać się fizjoterapeuty o to, jaki wózek będzie najlepiej nadawał się dla danej osoby. W tym celu powinniśmy poddać osobę, która będzie potrzebowała takiego wózka, dokładnym badaniom u fizjoterapeuty. Jeśli będziemy już wiedzieć jakie dokładnie wymagania ma dana osoba, to łatwiej nam będzie wybrać taki wózek toaletowy, który będzie spełniał wszelkie wymagania. Bardzo ważne jest też to, żeby wybrać się do osoby, która obeznana jest w wiedzy na temat sprzętu medycznego. Nawet jeśli mamy wskazania fizjoterapeuty, to nie znając się na danym sprzęcie, możemy po prostu nie wybrać najlepszej opcji. Jeśli wiemy np. że osoba jest aktywna i będzie chciała dużo jeździć, to bardzo ważne jest, aby wózek nie był przypadkiem zbyt ciężki. Jeśli kupimy lekki wózek, to będziemy mogli być pewni, że osoba, którą będzie z niego korzystać będzie mogła łatwiej zmieniać swoje położenie, bez zbędnego wysiłku. Jeśli natomiast osoba chce zmieniać swoje miejsce bardzo często, to bardzo przydatne może okazać się to, żeby wózek nie zajmował dużo miejsca. Transportowanie wózka może być bardzo problematyczne, jeśli nie będzie się on mieścił w aucie. Warto jest jeszcze zwrócić uwagę na to, czy dany wózek jest przystosowany do tego, żeby poruszać się nim samemu. Niektóre wózki po prostu nie sprawują nie najlepiej, jeśli nie ma kogoś w pobliżu, ze względu na wagę, wielkość kół itp.

Czy warto kupować elektryczny wózek?

Coraz popularniejsze ostatnimi czasy stają się wózki z napędem elektrycznym. Tego typu wózki nie tylko pozwalają na samodzielne przemieszczanie się, ale także nie sprawiają one osobie na wózku problemu. Jednak musimy tutaj brać pod uwagę to, w jaki sposób osoba podejdzie do takiego wynalazku. Jeśli ktoś jest stary i nieprzyzwyczajony do technologii, to taki wózek może okazać się dla niego bardzo niepraktyczny, ponieważ nie będzie mógł się do niego przyzwyczaić. Dlatego zawsze bierzmy pod uwagę to, czy dana osoba nadaje się do korzystania z danego urządzenia.