Czy kobieta w ciąży może pić kawę?

Nadmierne spożywanie kofeiny przez kobietę w ciąży może być niebezpieczne dla nienarodzonego dziecka. Ale eksperci twierdzą, że jedna lub dwie filiżanki kawy dziennie byłyby bezpieczne. Naucz się słuchać swojego ciała, aby zidentyfikować swoje prawdziwe potrzeby.  

Jeśli jesteś w ciąży , prawdopodobnie szukałeś w Internecie niezliczonych informacji o swojej ciąży. „Czy mogę wziąć paracetamol?” „Czy mogę zrobić skakankę?” „Czy wolno mi jeść musztardę?” Jest wiele pytań. Być może jedno z twoich pytań dotyczy kawy.

Jako przyszły rodzic normalne jest zastanawianie się, czy picie kawy jest niebezpieczne , a tym samym narażenie płodu na ten energetyzujący i stymulujący napój . I rzeczywiście istnieje ryzyko. Spożywanie zbyt dużej ilości kofeiny może zwiększyć ciśnienie krwi i częstość akcji serca matki i jest związane ze zwiększonym poronieniem i śmiercią niemowląt po urodzeniu.

Czy powinniśmy pożegnać się z porannym drinkiem, który pozwala większości z nas odzyskać zmysły po nocy snu? Na szczęście nie. Dla większości kobiet w ciąży, ilość 300 miligramów z kofeiną lub około dwóch filiżanek dziennie , będzie bezpieczna. Możesz próbować sprawić, by kubek trwał przez cały dzień, aby pozostać w dobrej formie od rana do wieczora, nie pomagając sobie.

W trakcie i po ciąży

Nie wszystkie marki kawy mają taką samą zawartość kofeiny , więc przeczytaj etykietę przed przygotowaniem gorącej kawy. Na przykład kawa bezkofeinowa zawiera kofeinę, ale znacznie mniej niż zwykła kawa. Ta opcja pozwala odnowić rytuał wielu codziennych filiżanek kawy. Kolejna wskazówka: po prostu zastąp kawę herbatą ziołową .  

Zalecenie dotyczące 300 miligramów dziennie jest ważne dla każdego trymestru ciąży . Niektóre kobiety uważają, że kwasowość kawy jest dodawana do porannych mdłości lub zgagi. W takim przypadku unikaj picia kawy na pusty żołądek i słuchaj swojego ciała, aby określić najlepszą porę dnia na wypicie kawy. W razie wątpliwości nie wahaj się porozmawiać z pracownikiem służby zdrowia.

Matki karmiące piersią mogą bezpiecznie spożywać od dwóch do trzech filiżanek kawy dziennie . Jeśli Twoje maleństwo wydaje się bardziej drażliwe lub nie śpi , najlepiej jest ograniczyć kawę i sprawdzić, czy to robi różnicę.