Co to znaczy, że perfumy są inspirowane?

co-to-znaczy-ze-perfumy-sa-inspirowane

Większość kobiet uwielbia perfumy i nie wyobraża sobie codziennego wyjścia z domu bez spryskania szyi czy ubrania swoim ulubionym zapachem. Z pewnością zdajesz sobie jednak sprawę, że zakup oryginalnego flakonu wiąże się często z dużym wydatkiem, na który nie zawsze można sobie pozwolić. Czy spotkałaś się kiedyś z zamiennikami perfum i wiesz, co to znaczy, że perfumy są inspirowane? Przeczytaj artykuł, by się dowiedzieć.

Czym są perfumy inspirowane?

Perfumy inspirowane to inaczej zamienniki perfum, które różnią się od markowych zapachów przede wszystkim ceną. Powstają one bowiem, bazując na oryginalnych recepturach. Choć kiedyś cieszyły się złą sławą ze względu na wątpliwą jakość, dziś wiele firm, takich jak Mandoco może pochwalić się szeroką ofertą zapachów równie trwałych, pięknych i intensywnych, co perfumy, którymi są inspirowane.

Produkcja zamienników przebiega w taki sam sposób, jak markowych zapachów oraz składają się one z identycznych nut zapachowych. Za ich trwałość odpowiedzialne są natomiast specjalne utrwalacze zapachu, które wykorzystywane są również w takich samych proporcjach, jak w oryginałach.

Różnice pomiędzy perfumami inspirowanymi a oryginałami

Skoro produkcja obu tych grup zapachów przebiega w ten sam sposób, czym różnią się one od siebie? Otóż główną różnicą pomiędzy francuskimi perfumami lanymi a oryginałami, którą można łatwo zauważyć, jest cena. Zamienniki są znacznie tańsze, co w niektórych może wzbudzać pewne podejrzenia. Tak duża rozbieżność nie wynika jednak z jakości, a marketingu.

Znane na rynku marki przeznaczają ogromne kwoty na wielokanałowe kampanie reklamowe, by dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców. Duże fundusze pochłaniają także drogie, zdobione flakony. Sama produkcja perfum nie kosztuje aż tak wiele, a inspirowane zapachy są dodatkowo umieszczane w eleganckich, acz prostych buteleczkach.

Jaką jakość mają zamienniki perfum?

Jak wspomnieliśmy wyżej, perfumy inspirowane powstają na bazie dokładnie odwzorowanego składu oryginalnych perfum. Powtórzone są w nich idealne proporcje wszystkich nut zapachowych głowy, serca i bazy, alkoholu, a także utrwalaczy, co wpływa na ich najwyższą jakość. Korzystając ze sprawdzonych, zaufanych źródeł, możesz być więc pewna, że kupujesz zapachy trwałe i intensywne, które zachwycą swoją fantastyczną wonią Ciebie i innych. A co więcej, z racji niekiedy nawet kilkukrotnie niższej ceny, możesz zdecydować się na kupno większej ilości swoich ulubionych kompozycji i cieszyć się nimi przez długi czas.