Ciekawostki na temat konstytucji w różnych Państwach

Konstytucja i jej elementy są pełne niespodzianek. Są jednocześnie dziwaczne i zdumiewające. Dlatego przedstawiamy tutaj kilka wspaniałych i interesujących faktów na temat konstytucji.

Konstytucja Stanów Zjednoczonych

  1. Konstytucja Stanów Zjednoczonych została napisana w tym samym miejscu, w którym podpisano Deklarację Niepodległości, czyli w Pennsylvania State House, czyli w tym samym miejscu, w którym tytuł „dowódcy armii kontynentalnej” otrzymał George Washington. To miejsce jest obecnie znane jako Sala Niepodległości. Ten budynek nadal stoi w Independence Mall w Filadelfii, które również znajduje się bezpośrednio po drugiej stronie National Constitution Center.
  2. Dziwnym faktem dotyczącym Konstytucji Stanów Zjednoczonych jest to, że została ona przygotowana w tajemnicy. Cała rzecz była znana tylko garstce ludzi i była otoczona zamkniętymi drzwiami, które również były strzeżone przez wartowników.
  3. Trend „Święta Dziękczynienia” został zapoczątkowany przez Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Został założony 26 listopada 1789 roku, a George Washington chciał uczcić ten dzień jako święto, na którym mieszkańcy kraju mogą pokazać swojego towarzysza dla kraju jako sposób „dziękczynienia” Konstytucji.
  4. Innym faktem dotyczącym Konstytucji Stanów Zjednoczonych jest to, że wśród dziedzin konstytucji pisanych jest ona najkrótsza i najstarsza ze wszystkich. Konstytucja ma zaledwie 4543 słów, co w sumie zajmuje zaledwie cztery strony.

Konstytucja Indii

  • Najdłuższa konstytucja świata jest ogromna, a Indie posiadają tytuł najdłużej spisanej konstytucji na świecie. Ich konstytucja nie jest ani napisana na maszynie, ani wydrukowana; jest to dokument napisany ręcznie. Składa się z 46 artykułów, 12 harmonogramów i 94 poprawek, co daje w sumie 1 45 000 słów. Dużo pisania!
  • Opracowanie konstytucji Indii zajęło bardzo dużo czasu; została zakończona po dwóch latach, 11 miesiącach i 17 dniach. Uzupełnienie ilości stron i działa idealnie.
  • Oryginalne odręczne kopie indyjskiej konstytucji są przechowywane w pudełku wypełnionym helem, aby uchronić go przed zniszczeniem. Ta sprawa jest bezpiecznie przechowywana w bibliotece budynku parlamentu o wysokim poziomie bezpieczeństwa.
  • Konstytucja Indii jest uznawana za najbardziej elastyczną konstytucję na świecie, ponieważ można ją kształtować w zależności od okoliczności, w których w grę wchodzi sytuacja nadzwyczajna.
  • Konstytucja Indii jest jedyną konstytucją mającą przydomek samą w sobie, ponieważ konstytucja Indii jest znana jako „udhar ka thaila”. Nazwę tę nadano mu, ponieważ konstytucja Indii została utworzona przez połączenie i połączenie różnych zadziwiających i najlepszych części różnych konstytucji z całego świata.

Konstytucja Brazylii

We wrześniu 2018 r. W Brazylii doszło do incydentu, w którym Muzeum Narodowe, w którym przechowywano brazylijską konstytucję, stanęło w obliczu masowego zdarzenia, w którym cały budynek został podpalony z nieznanych przyczyn. W tym incydencie, konstytucja Brazylii została zniszczona.

„Konstytucja” Wielkiej Brytanii

Kolejny dziwaczny incydent z konstytucją pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie konstytucja nie jest nawet zebrana w jednym dokumencie. Konstytucja Wielkiej Brytanii jest dokumentem napisanym w połowie, który przedstawia kilka aktów, ale pomimo posiadanych uprawnień dokument nie jest kompletny ani utrzymany.

To były niektóre z interesujących faktów na temat konstytucji na całym świecie. Jest o wiele więcej faktów na temat konstytucji, ale niektórym brakuje części rozrywkowej, podczas gdy niektórzy są zbyt nerwi, aby znaleźć się na liście.