Charakterystyka klapowych opakowań tekturowych

charakterystyka-klapowych-opakowan-tekturowych

Opakowania tekturowe cieszą się popularnością od lat. Cechują się uniwersalnością, wygodą użytkowania i niskim kosztem produkcji. Coraz częściej są wytwarzane z surowców odzyskanych w procesie recyklingu. Pozwalają chronić towary podczas transportu oraz magazynowania, są niezbędnym elementem procesu dystrybucji. Są wytrzymałe, można jej oklejać i zadrukować. Mogą być formowane w dowolne kształty. Poznaj specyfikę klapowych opakowań tekturowych!

Produkcja pudeł klapowych

Pudła klapowe są produkowane w kilku etapach. Aby spełniały swoją rolę, konieczne jest przede wszystkim ich precyzyjne zaprojektowanie. Od przygotowania kolejnych elementów zależą wytrzymałość i trwałość pudła, a przez to bezpieczeństwo przechowywanego i transportowanego przedmiotu. Warto zauważyć, że pudła i kartony świetnie sprawdzają się jako sposób na budowanie własnej marki. Dzięki indywidualnym nadrukom oraz oklejaniu umożliwiają przekazywanie treści marketingowych i uzyskanie eleganckiego designu.

Bez względu na to, jakie wymiary mają opakowania tekturowe, ważne jest zachowanie poszczególnych etapów produkcyjnych. Od precyzji ich wykonania zależy bowiem efekt końcowy. Producenci zwracają zatem uwagę na jakość tektury, z której są wykonywane kartony. W wielu przypadkach stosuje się tektury lite i faliste, które składają się z kilku warstw. Są one poddawane wykrajaniu pod zaplanowane wcześniej wymiary. Ta i kolejne fazy produkcji są na ogół zautomatyzowane, co pozwala na szybkie zaplanowanie i zrealizowanie danej partii opakowań.

Cechy klapowych opakowań tekturowych

Opakowania kartonowe mona podzielić na wiele rodzajów. Bierze się tu pod uwagę ich konstrukcję, przeznaczenie oraz różnice występujące w procesie technologicznym. Kartony klapowe są najbardziej uniwersalnymi opakowaniami. Jak podkreślają specjaliści firmy WOK, są one wyposażone w klapy górne, dolne bądź jednocześnie górne i dolne. Ten ostatni typ jest najpopularniejszy.

Pudła te składają się z jednej części, która jest zszywana lub sklejana. Są one gotowe do użytkowania po rozłożeniu i zamknięciu klap. Często są dodatkowo zabezpieczane taśmą klejącą, która wzmacnia ich konstrukcję. Można ich używać wielokrotnie, po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Zwykle są dostępne w atrakcyjnej cenie.

Cechują się funkcjonalnością i estetyką. Na ogół stosuje się je jako opakowania zbiorcze. Służą do magazynowania oraz transportowania towarów, są niezastąpione podczas przeprowadzek. Wielość ich kształtów oraz rozmiarów sprawia, że mogą być również elementem dekoracyjnym.