Brama garażowa rolowana. Dlaczego warto ją zamontować?

Brama garażowa rolowana. Dlaczego warto ją zamontować?

Chcesz zamknąć wjazd do garażu? Planujesz montaż bramy, ale nie wiesz, która sprawdzi się u Ciebie najlepiej? Zastanawiasz się, czy brama garażowa rolowana spełni Twoje oczekiwania? W tym artykule omawiamy sposób montażu i zalety tego rozwiązania, dzięki czemu znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Czym jest brama garażowa rolowana

Jeśli planujesz montaż bramy garażowej, na pewno chcesz, aby spełniała ona wszystkie Twoje potrzeby i była, jak najbardziej funkcjonalna. Musisz zatem wiedzieć, że na rynku dostępne są:

  • bramy segmentowe – składają się z segmentów i przesuwają się do góry lub na bok, chowając się pod sufitem lub przy ścianie;
  • bramy rozwierne – składają się z dwóch skrzydeł, które otwierają się na boki;
  • bramy uchylne – składają się z jednego skrzydła uchylane do góry i zajmują częściowo miejsce na zewnątrz;
  • bramy rolowane – funkcjonują podobnie jak rolety. Brama rolowana posiada pancerz składający się z dwustronnych paneli, pomiędzy którymi znajduje się pianka izolacyjna. Panele nawijane są na wał, umieszczony w skrzynce nad wjazdem do garażu.

Jak montuje się bramy garażowe rolowane

Jak już wspomnieliśmy, brama rolowana składa się z paneli i funkcjonuje podobnie jak roleta okienna. Po bokach wnęki montuje się prowadnice, po których poruszają się panele przy otwieraniu i zamykaniu bramy. Całość nawijana jest z kolei na wałek, mieszczący się w skrzynce. Skrzynka bramy rolowanej montowana jest nad wjazdem, zwykle wewnątrz garażu, dzięki czemu ten rodzaj bramy nie zajmuje miejsca na podjeździe. To jednak nie jedyne jej zalety.

Bramy rolowane – zalety

Brama garażowa rolowana ze względu na sposób montażu zajmuje niewiele przestrzeni. Nie zajmuje miejsca na zewnątrz nawet w trakcie otwierania, dlatego można podjechać pod sam garaż i z tego samego powodu idealnie sprawdza się przy krótkim podjeździe. Ponadto rolowane bramy garażowe:

  • mają wygodny system otwierania i mogą być sterowane ręcznie lub elektronicznie;
  • cechują się wysoką izolacją termiczną, dzięki czemu możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu;
  • cechują się wysoką izolacją akustyczną, dzięki czemu zyskujesz spokój;
  • wykazują dużą odporność na trudne warunki atmosferyczne, jak deszcz, śnieg i mróz, co sprawia, że długo zachowują swój dobry wygląd.

Jak zamówić bramę garażową rolowaną

Poza wszelkimi zaletami dotyczącymi komfortu i funkcjonalności warto wspomnieć o nowoczesnym wyglądzie bramy. Płaszcz bramy składa się zwykle z paneli aluminiowych, które dostępne są w wielu kolorach z palety RAL, dzięki czemu możesz zadbać o spójność z architekturą budynku. To kolejny powód, dla którego warto wybrać to rozwiązanie. Jeśli chcesz zamówić bramę garażową rolowaną, sprawdź model: oknarolety.com/brama-rolowana-pa55.