Bob Marley Cytaty o życiu, pokoju i szczęściu

bob marley cytaty

Bob Marley, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Robert Nesta Marley, zyskał sławę i popularność na całym świecie jako jamajski piosenkarz i autor tekstów. W świecie kultury i muzyki nazwa ta była rewelacyjna ze względu na niezwykłe talenty w mieszaniu w kompozycjach reggae, ska i rocksteady.

Robert Nesta Marley urodził się 6 lutego 1945 roku na Jamajce. W młodości Bob Marley zaczął skupiać się na swojej muzyce i ostatecznie dołączył do słynnego zespołu „The Wailers”, gdzie współpracował z wieloma innymi piosenkarzami, takimi jak Junior Braithwaite, Bunny Wailer i Peter Tosh. Debiut tego zespołu to piosenka „Simmer Down”. Jego słynne utwory zostały wydane na albumach „Simmer Down”, „Rude Boy”, „Catch a Fire”, „Soul Revolution” itp. Bob występował na wielu koncertach na żywo, a później zabawiał cały świat swoją zapisy w „Rastaman Vibration”, „Kaya”, „Exodus”, „Babylon by Bus” itp. Poza tym, że był człowiekiem, Bob Marley był również znany ze swojej niezwykle hojnej natury i miłośnika pokoju.

Oprócz występów w zespołach, Marley rozprzestrzeniał również swoje talenty poprzez nagrywanie i wykonywanie muzyki solowej, wśród których utwory zatytułowane „Do You Still Love Me?”, „Judge Not”, „Terror” i „One Cup of Coffee” są nadal brzydkie. dla wielu młodych ludzi na całym świecie. Za ekstremalne wysiłki i niezwykłe talenty piosenkarka ta zdobyła wiele nagród, takich jak „Medal Pokoju Trzeciego Świata” i „Jamajski Order Zasługi”. W 2000 roku ponownie otrzymał nagrodę „Grammy za całokształt twórczości” i zatytułował „Hollywood Walk of Fame” oraz „Rock and Roll Hall of Fame”.

Bob Marley stanął w obliczu śmiertelnego ataku w płucach i mózgu z powodu czerniaka rozprzestrzeniającego się po jego narządach oddechowych i zmarł 11 maja 1981 roku, mając zaledwie 36 lat. Jego ostatnia wiadomość dla świata „Pieniądze nie kupują życia” jest inspiracją.

Bob Marley cytaty

„Moje stopy są moim jedynym powozem.”

„Nie chowaj swoich myśli, urzeczywistnij swoją wizję. Obudź się i żyj!”

„Żyj dla siebie, a będziesz żył na próżno; żyj dla innych, a znowu będziesz żył”.

„Prawda jest taka, że ​​każdy cię skrzywdzi. Musisz tylko znaleźć tych, dla których warto cierpieć”.

„Początki są zwykle przerażające, a zakończenia smutne, ale to wszystko pomiędzy sprawia, że ​​warto żyć”.

„Zanim sam wskażesz palcami, upewnij się, że masz czyste ręce”.

„Niektórzy ludzie czują deszcz inni po prostu mokną.”

„W tej wspaniałej przyszłości nie możesz zapomnieć o swojej przeszłości”.

„Człowiek jest wszechświatem w sobie”.

„Kochaj życie które wiedziesz, wiedź życie które kochasz.”

„Nikt oprócz nas nie może uwolnić naszych umysłów”.

„Wolność słowa niesie ze sobą pewną swobodę słuchania”.