Biżuteria jako ważny element stylizacji ślubnej

bizuteria-jako-wazny-element-stylizacji-slubnej

Dobrze dobrana biżuteria dodaje blasku i podkreśla walory urody. Jest ważnym elementem stylizacji nie tylko na co dzień, ale także na wyjątkowe okazje. Trudno wyobrazić sobie suknię ślubną bez różnego rodzaju dodatków biżuteryjnych. Zobacz, jakiej biżuterii nie może zabraknąć w stylizacji ślubnej!

Biżuteria ślubna czyli jaka?

Dzień ślubu jest dniem wyjątkowym, przepełnionym podniosłymi uczuciami i silnymi emocjami. Każda panna młoda chce w tym ważnym czasie prezentować się jak najpiękniej. Uroczysty charakter ślubu podkreśla nie tylko biała suknia ślubna, ale też cały szereg dodatków, dopełniających stylizację. Istotną rolę pełni biżuteria ślubna, podkreślająca wyjątkowość ceremonii, a przy tym uwydatniająca urodę panny młodej.

Biżuteria ślubna wyróżnia się ozdobnym charakterem. Bardzo często wykorzystuje motywy roślinne: kwiaty oraz listki. Chętnie stosowanym motywem jest także węzeł, symbolizujący związek małżeński. Biżuteria ślubna wykonywana jest ze srebra lub złota. Dzięki wykończeniu kryształami lub perłami nabiera wyjątkowego uroku. Bogaty wybór ozdób ślubnych sprawia, że można znaleźć coś odpowiedniego do każdej kreacji – zarówno bogato zdobionej, jak i minimalistycznej.

Jakie ozdoby najbardziej pasują do sukni ślubnej?

W kolekcjach ślubnych takich jak biżuteria Colibra znaleźć można przede wszystkim naszyjniki, kolie oraz łańcuszki z wisiorkami. Dopasować można do nich bransoletki oraz kolczyki. Kupując biżuterię ślubną, można zdecydować się na cały zestaw ozdób lub pojedyncze jego elementy, w zależności od potrzeb.

Czym kierować się, dobierając biżuterię do sukni ślubnej?

Kluczem do osiągnięcia pożądanego efektu jest dobranie ozdób do sukni ślubnej w taki sposób, by tworzyły one spójną kompozycję, podkreślającą urodę panny młodej. Strój nie powinien bowiem przyćmiewać naturalnego piękna kobiety. Ma pozwolić poczuć jej się pięknie i wyjątkowo.

Dobierając biżuterię do stylizacji ślubnej, warto uwzględnić nie tylko karnację panny młodej i jej fryzurę, ale też krój sukni. Do gorsetu odsłaniającego ramiona pasować będą kolie oraz chokery. Głęboki dekolt w kształcie litery V warto ozdobić wyrazistym naszyjnikiem. W przypadku zabudowanej sukni ślubnej dobrze sprawdzą się długie, wiszące kolczyki. Do rozbudowanych naszyjników dobrze jest zaś dobrać małe kolczyki w formie sztyftów.

Znaczenie ma również kolor materiału, z którego uszyta jest suknia ślubna. Cieplejsze odcienie, takie jak beż, kość słoniowa czy szampańska biel dobrze wyglądają w towarzystwie złota. Chłodniejsze kolory najlepiej komponują się natomiast ze srebrem.

Kupując biżuterię ślubną, warto pamiętać, że powinna ona być nie tylko piękna, ale też wygodna. Dyskomfort związany ze zbyt ciężkimi kolczykami czy kruszcami wywołującymi reakcję alergiczną nie pozwoli w pełni przeżywać ważnych chwil. Dlatego lepiej wybrać wygodną biżuterię, wykonaną z niealergizujących materiałów, co pozwoli skupić się na ceremonii ślubu oraz przyjęciu weselnym.