Baseny z kulkami – niesamowita atrakcja dla dzieci

baseny z kulkami

Szukasz wyjątkowej zabawy dla swojej pociechy? Basen z kulkami zapewni malcowi setki godzin niezapomnianej zabawy!

Jeśli poszukujesz wyjątkowego rozwiązania do pokoju Twojego dziecka – koniecznie sprawdź baseny z kulkami. To nie tylko doskonała zabawa dla najmłodszych, ale również możliwość rozwoju sensorycznego oraz fizycznego.

Czym są baseny z kulkami?

Jeszcze kilka lat temu, tego rodzaju zabawka była znana co najwyżej z dziecięcych sal zabaw. Duże baseny wypełnione piłeczkami z miękkiego plastiku stanowiły doskonałą zabawę dla najmłodszych, a także tych nieco starszych dzieci.

Jednak wraz z biegiem lat, tego rodzaju zabawki stały się dostępne również do zakupu na użytek prywatny. Koszt takiego baseny waha się pomiędzy 80 a nawet 400 czy 500 zł w zależności od zastosowanych materiałów, ilości kulek, a także rozmiaru basenu.

Jak wybrać najlepszy basen dla dziecka?

Aby odpowiednio wybrać tego typu zabawkę, przede wszystkim warto określić, jak liczna jest grupa dzieci, które mają się nią bawić. W większości przypadków, powszechnie dostępne na rynku baseny z kulkami są dostosowane do maksymalnie dwójki dzieci, jednak można znaleźć również większe modele. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Materiał

Baseny z kulkami mogą być wykonane z różnych materiałów. Podczas wyboru, warto kierować się wygodą dziecka i postawić na taki rodzaj materiału, który zapewni maluchowi komfort.

Baseny z poliestru

W okolicach świąt czy Dnia Dziecka w wielu marketach można znaleźć wielokolorowe, poliestrowe baseny z kulkami dla dzieci. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że stosunkowo łatwo jest utrzymać je w czystości. Nie są jednak szczególnie miękkie, dlatego jeśli zależy nam na zapewnieniu maluchom maksymalnej wygody – warto zwrócić uwagę na drugi typ basenów, czyli…

Modele wykonane z polaru

Miękki, pokryty kropkami polar minky jest szczególnie cenionym przez rodziców wyborem. Jest przyjemny w dotyku, choć bardziej podatny na uszkodzenia w porównaniu z syntetycznymi materiałami. Nie oznacza to jednak, że ulegnie uszkodzeniu przy przeciętnym użytkowaniu!

Rozmiar basenu

Kolejną kwestią, która ma duże znaczenie, jest rozmiar basenu. W większości przypadków charakteryzują się one zbliżoną średnicą, wystarczającą dla jednego lub dwojga dzieci. Jeśli jednak zależy nam na zakupie zdecydowanie większego modelu – to również jest możliwe. W takiej sytuacji konieczny jednak może okazać się zakup basenu tworzonego na zamówienie.