Auto do jazdy po mieście – co wybrać?

Sprawny i funkcjonalny samochód jest w dużych miastach na wagę złota. Powinien odznaczać się niezbyt dużym gabarytami oraz w miarę pojemnym bagażnikiem, a przy tym nie być zbyt kosztowny w utrzymaniu. Oto kilka propozycji modeli cieszących się dużą popularnością wśród polskich kierowców.

Toyota Yaris II

Druga generacja Yarsia, która była produkowana w latach 2005-2011, to bez wątpienia jedna z najbardziej interesujących propozycji na rynku. Auto jest cenione głównie za niską awaryjność i solidną konstrukcję – doczekało się zresztą wielu branżowych wyróżnień. Co prawda wybór w zakresie jednostek napędowych jes
tu dość skromny, ale użytkownikom w niczym to nie przeszkadza.

Honda E

Honda E to samochód elektryczny produkowany przez japoński koncern od 2019 r. Klienci salonu Honda Plaza chwalą go przede wszystkim za niezawodność i bardzo wysoki komfort poruszania się po mieście. Pojazd jest cichy i oszczędny w utrzymaniu, a jego nieduże rozmiary zdecydowanie ułatwiają znalezienie miejsca do parkowania. Producent deklaruje, że na jednym ładowaniu baterii pojazd jest w stanie pokonać ok. 200 km.

Opel Corsa D

Czwarta generacja Corsy – czyli Corsa D – była w produkcji od 2006 r. do 2014 r. Jest to samochód chętnie wybierany m.in. przez rodziny poszukujące mało skomplikowanego, a przy tym funkcjonalnego auta do miasta. W 2009 r. pojazd doczekał się liftingu. W modelach produkowanych po 2011 r. można trafić na egzemplarze wyposażone w silnik z fabryczną instalacją LPG. Szeroka gama jednostek napędowych to niewątpliwy atut tego samochodu.

Volkswagen Polo IV

Czwarta generacja Volkswagena Polo produkowana w okresie od 2001 r. do 2009 r. to już prawdziwy klasyk, jeśli chodzi o auta świetnie zdające egzamin na miejskich ulicach. Na pierwszy rzut oka może wydawać się raczej zwyczajny, ale to solidny i sprawdzony pojazd zarówno dla początkujących kierowców, jak i osób większym doświadczeniem za kierownicą. Na pochwałę zasługuje kilkanaście propozycji silnikowych, ale przecież u Volkswagena to żadna nowość.