5 mitów związanych z budowaniem kariery

Zawsze szukamy porad i wskazówek, które mogą pomóc w rozpoczęciu i rozwoju naszej kariery. W końcu wszyscy możemy skorzystać z pomocy, prawda? Ale czasem najczęściej udzielane porady dotyczące kariery mogą blokować Twój potencjał kariery. Istnieje wiele tradycyjnych informacji, które większość ludzi nadal śledzi, nie wiedząc, jak to wpływa na ich postęp. Dlatego obaliliśmy kilka mitów dotyczących kariery, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać swój potencjał.

1. Większość ludzi zna swoją specjalizację na studiach

Źle! Wielu studentów rozpoczynających naukę na studiach jest niezdecydowanych. W rzeczywistości niektórzy są zmuszeni do podjęcia studiów wyższych, ponieważ tego właśnie chcą od nich ich rodzice, a niektórzy potrzebują dużo czasu na ukończenie studiów, ponieważ ciągle zmieniają kierunek. Powinieneś pamiętać, że nie ma nic złego w poświęcaniu czasu na poznanie siebie i tego, czego naprawdę chcesz.

2. Podążaj za swoją pasją

Nie ma nic złego w podążaniu za tym, co naprawdę Cię pasjonuje. Jeśli jesteś jednym z tych szczęściarzy, którzy dostają pracę w pasji – to dla Ciebie uznanie! Są jednak chwile, kiedy trzeba być realistą. Nie mówię, że musisz przestać podążać za swoją pasją, ale rozsądnie jest też znaleźć pracę, w której możesz być szczęśliwy. To niekoniecznie musi być twoją pasją.

3. Długie godziny pracy oznaczają awans

Nadgodziny nie są głównym kluczem do sukcesu. Najważniejsze jest to, co osiągnąłeś w swojej pracy. Najważniejsze jest pokazywanie doskonałych wyników. Długie godziny pracy nie są konieczne. Tak długo, jak to, co robisz, jest skuteczne, wydajne i oparte na jakości, możesz iść!

4. Kierunek studiów prowadzi do sukcesu zawodowego

Nie każdy absolwent ma szczęście zdobyć stanowisko bezpośrednio związane z kierunkiem studiów. Istnieje wiele przypadków, w których absolwenci otrzymują stanowisko z dala od swoich kierunków. Jak stwierdziła Alison Green w US News, możesz mieć dyplom z angielskiego, ale skończyć HR lub socjologię, ale skończyć sprzedażą reklam lub dyplom z muzyki, ale skończyć jako profesjonalny fundraiser.
5. Zarabianie dużych pieniędzy jest równoznaczne ze szczęściem
Prawdą jest, że wystarczająco dobre wynagrodzenie jest ważne. W końcu masz rachunki do zapłacenia i konieczność zakupu. Nie jest to jednak ścieżka niezbędna do uzyskania satysfakcji z pracy u pracowników. Czy naprawdę warto, jeśli masz dużo do poświęcenia, na przykład spędzając czas z rodziną? Wykonywanie pracy, którą lubisz, jest lepsze dzięki konkurencyjnej pensji, której potrzebujesz.