Nerka damska do biegania. Jaką wybrać?

nerkadamskadobiegania

Bieganie stało się sportem, który błyskawicznie zyskuje rzesze zwolenników. Począwszy od amatorów, truchtających po okolicznym parku aż po ultramaratończyków, coraz więcej osób korzysta z wyspecjalizowanych sprzętów i gadżetów. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednym z najczęściej widywanych akcesoriów są nerki do biegania, zwane niekiedy pasam biegowymi. Na co zwrócić uwagę przy wyborze nerki damskiej?

Czym są nerki damskie do biegania?

Nerki do biegania to bardzo lekkie i ergonomiczne pasy, które przydadzą się każdemu biegaczowi zarówno podczas codziennych trenigów jak i zawodów. Można w niej schować najpotrzebniejsze przedmioty, jak telefon komórkowy, paczka chusteczek higienicznych czy klucze do mieszkania.

W zależności od modelu, niektóre nerki pomieszczą nawet niewielkie bidony albo softflask z wodą lub izotonikiem. Dzięki temu nie musimy obawiać się odwodnienia nawet podczas biegu w wysokiej temperaturze lub na długim dystansie.

Zalety damskiej nerki do biegania

Pasy do biegania wyróżniają się uniwersalnym rozmiarem. Dlatego łatwo w nim zmieścić wiele drobnych przedmiotów. Warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w kilka dodatkowych, niewielkich kieszonek, które pomieszczą zapasowe żele energetyczne.

Dodatkową zaletą pasów jest ich niska waga. Damskie nerki do biegania są znacznie lżejsze niż plecaki czy kamizelki. Dzięki temu gwarantują lepszą wentylację i sprawiają, że bieg w upale nie jest aż tak uciążliwy.

Niewielki rozmiar pasa do biegania sprawia, że doskonale sprawdza się on jako uzupełnienie większego plecaka lub kamizelki podczas np. biegu ultra. W ten sposób możemy lepiej zorganizować podział przedmiotów na te, których będziemy używali sporadycznie (np. opatrunki) oraz te, które przydają się w regularnych odstępach (np. żele energetyczne).

Damskie nerki do biegania ułatwiają też logistykę podczas przejściowych okresów pogody (jesienno-zimowy lub wiosenno-letni). Zwłaszcza podczas treningów lub zawodów, które odbywają się w zróżnicowanych warunkach lub na dużej różnicy wysokości przydatny może okazać się buff, para rękawiczek lub zapasowa kurtka do biegania, którą z łatwością zwiniemy i zmieścimy ją w kieszeni pasa.

Modele przeznaczone głównie dla kobiet wyróżniają się zróżnicowaną, bogatą kolorystyką. Z łatwością dopasujemy wzór i barwę do swoich preferencji. Obecnie większość  producentów stosuje już zaawansowane technologie termodruku, które pozwalają utrwalić na materiale praktycznie każdą kompozycję.

Jakie rozwiązanie stosują producenci damskich nerek do biegania?

W zależności od rozmiaru i modelu pasa biegowego, znajdziemy w nim różnego rodzaju funkcjonalne rozwiązania, które ułatwią logistykę podczas biegu. Które z nich spotkasz najczęściej?

Miejsce na bidon lub softflask pozwala wyposażyć się w zapas nawodnienia, którego ilość dopasujesz do długości i trudności trasy.

Coraz częściej spotykanym elementem są kieszenie funkcjonalne, dopasowane do przenoszenia poszczególnych przedmiotów takich jak czołówka, telefon komórkowy, żele energetyczne, a nawet kurtka czy para zapasowych rękawiczek, które przydadzą się, kiedy na zewnątrz królują niskie temperatury.

W zależności od tego czy i w jakich biegach startujesz, warto rozejrzeć się za nerką wyposażoną w pętle do przenoszenia kijów trekingowych. To idealne rozwiązanie dla osób, które preferują bieg górskie lub trailowe, rozgrywające się w pofałłdowanym terenie. Kiedy biegasz głównie w mieście, raczej nie będziesz ich potrzebował.

Miłośnicy rywalizacji docenią miejsce na numer startowy. Podczas zorganizowanych biegów musisz mieć go przy sobie w widocznym miejscu, a dzięki nerce do biegania będzie to łatwiejsze.

Nerka damska czy plecak do biegania. Co wybrać?

Plecak do biegania lub kamizelka to świetny wybór na biegi od dystansu półmaratonu i dłuższy. Wiele z bardziej pojemnych plecaków posiada uchwyty na kijki lub specjalne systemy hydracji, które pozwalają na wyposażenie się w bukłak.

Należy zadać sobie jednak pytanie, czy potrzebujemy aż tak pojemnego rozwiązania? Nerka jest pasem, z którego korzysta wiele biegaczy trenujących na dystansach nawet półmaratońskich.

Jeżeli w najbliższej przyszłości nie planujemy raczej wychodzić poza ten dystans, spokojnie można poprzestać na eksperymentowaniu z różnymi rodzajami pasów, zmieniając konfigurację i dobór jego wyposażenia.

Należy pamiętać, że plecak lub kamizelka jedynie pozornie wydają się lekkie. Podczas trwającego wiele godzin wysiłku liczy się każdy gram, dlatego jeżeli nie jesteśmy pewni co zrobić z nadmiarem miejsca, lepiej nie zabierać ze sobą zbędnego balastu, który szybko zacznie nam ciążyć.

Gdzie szukać damskich nerek i pasów do biegania? Znajdziemy je w popularnych sieciach i sklepach sportowych, choć te najczęściej odstraszają wysokimi cenami i niewielkim wyborem wzorów oraz modeli. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest szukanie wybranego modelu w sklepach internetowych. My polecamy szczególnie https://skorzany.com. Sklep zapewnia wysokiej jakości produkty, a jednocześnie doskonałą jakość obsługi, co potwierdza pięć gwiazdek w programie Trusted Shops.