Narzędzia dla przemysłu Automotive i warsztatów

praca kluczem udarowym w warsztacie

Klucze udarowe pneumatyczne, pistolety do lakierowania i wiele innych narzędzi to sprzęt potrzebny do funkcjonowania lakierni samochodowej. Stosowanie dobrej jakości produktów przekłada się na zadowolenie klientów i długotrwałe efekty. Jaki sprzęt jest potrzebny do wyposażenia warsztatu?

Jak wyposażyć lakiernię samochodową?

malowanie w lakierni pistoletem natryskowym

Przemysł motoryzacyjny bezustannie się rozwija, a użytkownicy coraz bardziej dbają o swoje pojazdy i inwestują w nie. Lakiernia to miejsce, gdzie jak sama nazwa wskazuje, nakładana jest dodatkowa warstwa koloru w celu pokrycia rys czy zniszczeń, ale lakiernicy wykonują także całkowite metamorfozy czy zapewniają atrakcyjne wzornictwo. Pistolety do lakierowania zdecydowanie ułatwiają pracę, ale niezwykle ważne jest także doświadczenie, właściwy sprzęt, dobre oświetlenie oraz optymalne warunki występujące w miejscu pracy. Szlifierki mimośrodowe pneumatyczne zapewniają trwałe efekty, które utrzymują się przez wiele lat pod warunkiem, że cały proces przebiega bez przeszkód.

szlifierka mimośrodowa do elementów samochodowych

W zakładzie wymagane jest dobre oświetlenie, gdyż żaden pracownik nie może aplikować lakierów w ciemnościach. Optymalna barwa światła jest taka sama jak w ciągu dnia. W salonie wymagany jest zestaw wentylatorów – zarówno górny, jak i dolny filtr wyciągowy.

Przemysł motoryzacyjny wymaga także drzwi do kabiny, które ułatwiają przejazd i wyjazd. Drzwi muszą być szczelne — tylko w taki sposób można zagwarantować ograniczenie zaciąganego zanieczyszczone powietrza. Z kolei kraty podłogowe zapewniają właściwą cyrkulację i właściwe wykorzystanie filtrów podłogowych. W warsztacie musi znaleźć się kompresor odpowiadający za przesyłanie powietrza o pożądanych parametrach. Urządzenie umożliwia także monitorowanie ciśnienia do lakierowania. Kompresor wymaga odpowiedniego ułożenia systemu instalacji powietrznej.

W lakierni samochodowej muszą znaleźć się klucze udarowe pneumatyczne, szlifierki mimośrodkowe pneumatyczne oraz pistolety do lakierowania. Pozostałe narzędzia to promienniki podczerwieni wpływające na czas suszenia, mieszalniki, destylarka do rozpuszczalników, a także maszyna wykorzystywana do czyszczenia pistoletów lakierniczych.

klucz pneumatyczny udarowy w serwisie flotowym

Jakie warunki musi spełniać lakiernia?

pistolet do lakierowania motocykla

Dobrze przygotowana lakiernia ułatwia wykonywania obowiązków przez zatrudnione osoby. Wymagane jest dobre światło, odpowiednia wentylacja i temperatura wahająca się od 15 do maksymalnie 18 stopni C. Klucze udarowe pneumatyczne czy inne narzędzie nie mają większego znaczenia, jeśli w zakładzie panuje bałagan, który utrudnia wykonywanie pracy.

W lakierni muszą zostać zatrudnione osoby, które mają wiedzę i doświadczenie, a do tego bezustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Lakierowanie samochodu oraz nadanie mu drugiego życia przysparza ogromną satysfakcję.