Najlepsze cytaty Jeffa Bezosa na temat innowacji i handlu

Amazon to odnoszący największe sukcesy i dominujący biznes e-commerce na świecie, który zajmuje się marketingiem online zarówno od klientów, jak i dealerów biznesowych. Nazwisko, które zawsze jest związane z historią sukcesu firmy Amazon, to jej założyciel, Jeff Bezos.
Jeff Bezos jest prezesem Amazon.com Incorporation, a także pionierem świata biznesu e-commerce. Obecnie jest jednym z najbogatszych biznesmenów na świecie z majątkiem netto 137 miliardów dolarów (może ulec zmianie). Ponownie jest także dyrektorem naczelnym „The Washington Post”.

Jeff Bezos urodził się w Nowym Meksyku w 1964 roku i od samego dzieciństwa zaczął zdobywać wiedzę z zakresu programowania i obsługi komputera. Następnie kontynuował studia z informatyki i elektrotechniki na Uniwersytecie Princeton.

Chociaż miał pracę w międzynarodowej firmie programistycznej, nie mógł się powstrzymać przed założeniem własnej firmy, uruchamiając Amazon i odszedł z pracy i, co zaskakujące, był to jeden z największych sukcesów z jego strony. Obecnie Amazon ma swoje siedziby w prawie 45 krajach świata i ponad 10 000 pracowników w każdej z nich.

Jego inwestycja w „Blue Origin”, firmę lotniczą założoną w 2000 r., Koncentruje się na opracowywaniu technologii wysyłania ludzi w kosmos po niższych kosztach. W roku 2007 Jeff wprowadził kompaktowy czytnik książek cyfrowych o nazwie Kindle, który powstał w celu umożliwienia pobierania, czytania i przechowywania e-booków dostarczonych użytkownikom. Jeff Bezos jest nadal w trakcie planowania znacznie bardziej zaawansowanych systemów technologicznych.

Inne historie sukcesu Jeffa Bezosa to zapowiedzi zakupu The Washington Post za 250 milionów dolarów w gotówce w 2013 roku. Bezos stał się również udziałowcem Google, kiedy dokonał pewnych osobistych inwestycji i nazwał ją Bezos Expeditions. Jego ciągły postęp i sukcesy są wielką inspiracją dla całego świata.

Jeff Bezos cytaty

„Spryt to dar, dobroć to wybór”. 

„Pracuj ciężko, baw się dobrze i twórz historię”.

„Ludzie, którzy mają dużo racji, często zmieniają zdanie”.

„Życie jest zbyt krótkie, by spędzać czas z ludźmi, którzy nie są zaradni”.

„Twoja marka to to, co inni mówią o tobie, gdy nie ma Cię w pokoju”.

„Twój margines to moja szansa”.

„Wielkie gałęzie przemysłu nigdy nie powstają z pojedynczych firm. Jest miejsce dla wielu zwycięzców”.

„Nie możemy być w trybie przetrwania. Musimy być w trybie wzrostu”.

„Najlepsza obsługa klienta jest taka, gdy klient nie musi do ciebie dzwonić, nie musi z tobą rozmawiać. To po prostu działa”.

Jeff Bezos cytaty o innowacji

„Jeśli nigdy nie chcesz być krytykowany, na miłość boską, nie rób nic nowego”.

„Wynalazek z natury jest destrukcyjny”.

„Uważam, że nie ma złego czasu na innowacje”.

„Bądź uparty w wizji, ale elastyczny w szczegółach”.

„Jeśli zdecydujesz, że będziesz robić tylko te rzeczy, o których wiesz, że będą działać, zostawisz wiele okazji na stole”.

„Jeśli chcesz być pomysłowy, musisz być skłonny do porażki”.

„Jednym z jedynych sposobów na wydostanie się z ciasnego pudełka jest wymyślenie wyjścia”.

„Często zadawane w biznesie pytanie brzmi: „ dlaczego? ” To dobre pytanie, ale równie ważne pytanie brzmi: „dlaczego nie?”.

„Wiedziałem, że jeśli zawiodę, nie będę żałować, ale wiedziałem, że jedyną rzeczą, której mogę żałować, jest to, że nie próbowałem”.