Amazon to odnoszący największe sukcesy i dominujący biznes e-commerce na świecie, który zajmuje się marketingiem online zarówno od klientów, jak i dealerów biznesowych. Nazwisko, które zawsze jest związane z historią sukcesu firmy Amazon, to jej założyciel, Jeff Bezos.
Jeff Bezos jest prezesem Amazon.com Incorporation, a także pionierem świata biznesu e-commerce. Obecnie jest jednym z najbogatszych biznesmenów na świecie z majątkiem netto 137 miliardów dolarów (może ulec zmianie). Ponownie jest także dyrektorem naczelnym „The Washington Post”.

Jeff Bezos urodził się w Nowym Meksyku w 1964 roku i od samego dzieciństwa zaczął zdobywać wiedzę z zakresu programowania i obsługi komputera. Następnie kontynuował studia z informatyki i elektrotechniki na Uniwersytecie Princeton.

Chociaż miał pracę w międzynarodowej firmie programistycznej, nie mógł się powstrzymać przed założeniem własnej firmy, uruchamiając Amazon i odszedł z pracy i, co zaskakujące, był to jeden z największych sukcesów z jego strony. Obecnie Amazon ma swoje siedziby w prawie 45 krajach świata i ponad 10 000 pracowników w każdej z nich.

Jego inwestycja w „Blue Origin”, firmę lotniczą założoną w 2000 r., Koncentruje się na opracowywaniu technologii wysyłania ludzi w kosmos po niższych kosztach. W roku 2007 Jeff wprowadził kompaktowy czytnik książek cyfrowych o nazwie Kindle, który powstał w celu umożliwienia pobierania, czytania i przechowywania e-booków dostarczonych użytkownikom. Jeff Bezos jest nadal w trakcie planowania znacznie bardziej zaawansowanych systemów technologicznych.

Inne historie sukcesu Jeffa Bezosa to zapowiedzi zakupu The Washington Post za 250 milionów dolarów w gotówce w 2013 roku. Bezos stał się również udziałowcem Google, kiedy dokonał pewnych osobistych inwestycji i nazwał ją Bezos Expeditions. Jego ciągły postęp i sukcesy są wielką inspiracją dla całego świata.

Najlepsze cytaty Jeffa Bezosa

„Spryt to dar, dobroć to wybór”. 

„Jeśli nigdy nie chcesz być krytykowany, na miłość boską, nie rób nic nowego”.

„Wynalazek z natury jest destrukcyjny”.

„Uważam, że nie ma złego czasu na innowacje”.

„Bądź uparty w wizji, ale elastyczny w szczegółach”.

„Jeśli zdecydujesz, że będziesz robić tylko te rzeczy, o których wiesz, że będą działać, zostawisz wiele okazji na stole”.

„Pracuj ciężko, baw się dobrze i twórz historię”.

„Jeśli chcesz być pomysłowy, musisz być skłonny do porażki”.

„Jednym z jedynych sposobów na wydostanie się z ciasnego pudełka jest wymyślenie wyjścia”.

„Ludzie, którzy mają dużo racji, często zmieniają zdanie”.

„Życie jest zbyt krótkie, by spędzać czas z ludźmi, którzy nie są zaradni”.

„Twoja marka to to, co inni mówią o tobie, gdy nie ma Cię w pokoju”.

„Twój margines to moja szansa”.

„Wielkie gałęzie przemysłu nigdy nie powstają z pojedynczych firm. Jest miejsce dla wielu zwycięzców”.

„Często zadawane w biznesie pytanie brzmi: „ dlaczego? ” To dobre pytanie, ale równie ważne pytanie brzmi: „dlaczego nie?”.

„Wiedziałem, że jeśli zawiodę, nie będę żałować, ale wiedziałem, że jedyną rzeczą, której mogę żałować, jest to, że nie próbowałem”.

„Nie możemy być w trybie przetrwania. Musimy być w trybie wzrostu”.

„Najlepsza obsługa klienta jest taka, gdy klient nie musi do ciebie dzwonić, nie musi z tobą rozmawiać. To po prostu działa”.